RSS
Неділя, 25 серпня 2019, 03:40
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Велике щастя, що усі живі. Станом на 16.00 9 серпня госпіталізованих 12, з них 3 дітей.
Начальник ГУНП В’ячеслав Печененко розповів про результат заходів поліції із забезпечення законності та правопорядку:
У результаті ДТП травми отримала пасажирка автомобіля, яку було доставлено до реанімаційного відділення Малинської лікарні. На жаль, за годину жінка померла.
Andrey Sobolev
Чи «доросли» Україна та українці до подвійного громадянства?

За Основним Законом нашої держави, в Україні для наших співгромадян закріплено принцип єдиного грома...

Микола Череднік
Політики мають перестати брехати і красти

Три тижні тому вирішив брати участь у дострокових виборах до парламенту. Я публічно звернувся за під...

Мірон Степанюк
Международная организация InformNapalm бьет тревогу: Россия прямо угрожает независимости и суверенитету Беларуси

В белорусской службе международной организации InformNapalm заявляют, что независимость страны - под...

Irinka Belova
Чому Росія хоче звинуватити Україну в тиску на свободу слова

За роки війни на Сході Україна відчула гострий всебічний тиск агресора, спрямований на формування не...

Віктор Мельниченко
У Житомирі 3 тисячі вірян вшанували чудотворну Подільську ікону Божої Матері

Сьогодні православний світ святкує стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці. А кілька дні...

Житомирські новини
Сергій Сухомлин: Як зроблю 70% обіцяного, тоді піду на другий та останній строк
Сергій Сухомлин: Як зроблю 70% обіцяного, тоді піду на другий та останній строк
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Будучи членом Всеукраїнської асоціації із паблік рілейшнс (UAPR), отримала в користування цікаву презентацію. Від сьогодні планую серій публікацій. Зокрема, темою сьогоднішньої обрала - "Мачо відходять в минуле". Мова йде не про дискотеки та кафе, а про державний сектор, політику, бізнес.
Посміхнись  
- Баба Надя заглянула в банк, побачила, що черг немає, усі віконця вільні, всі оператори на місцях та привітливо посміхаються...

У Житомирі вшанували пам'ять загиблих у роки Великого терору чехів

03.10.2018 12:32

Представники влади, громадськості, різних національностей вшанували у Житомирі жертв політичних репресій 1937-1938 років. У 2018 році виповнюється 70 років з дня розстрілу житомирських чехів. Мітинг-реквієм відбувся сьогодні,03 жовтня, біля меморіального знаку Жертвам політичних репресій.


«Це місце болю чеської громади Житомирської області, я вдячна що ви прийшли його розділити. Дійсно, найчисельніше вбивство чехів за межами Чеської Республіки за всю її історію було тут. - звернулася до присутніх Людмила Чижевська, голова Житомирської спілки волинських чехів.

«Наші предки переїхали в кінці 19 століття з надією, що будуть господарювати, чесно працювати та виховувати дітей, але режим 30-х років 20 століття не дозволив їм цього зробити, - розповіла Людмила Чижевська.- Сьогодні вперше на цьому місці портрети загиблих. Наша організація проводить велику пошукову роботу. На жаль, багато документів знищено. Я дякую присутім тут історикам, які нам допомогли в цьому. Трагнізм цієї ситуації також в тому, що більшість портретів ми знайшли в газетах,де про чехів писали, як про передовиків та прогресивних людей свого часу, їх ставили в приклад, а через деякий час їх розстріляли».

28 вересня 1938 року – день найбільш масових розстрілів чехів поза межами Чеської Республіки, день, коли за сфабрикованими справами було розстріляно 78 етнічних чехів. Це були вчителі чеських шкіл, члени чеської спортивної організації «Сокіл», колгоспники, робітники.

«За багато десятиліть наші співвітчизники в Україні зріднилися з країною, в якій проживають. Колись вони прийшли сюди в пошуках щасливого життя, але пережили з цією країною багато важких і трагічних періодів. Одним з них, одним з найгірших є період сталінських репресій, час Великого терору. Його жертвами стали близько мільйона людей. Однією з цілей, які обрали для себе репресивні органи були еліта багатьох національних меншин, до неї належали і чеські вчителі, а саме 78 членів чеського фізкультурного товариства. Знаю, що серед вас багато родичів цих жертв, що було розстріляно ваших предків. Вашим завданням і нашим також є нагадувати про несправедливість, гніт та жахливі діяння тоталітарних режимів минулого», - зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула.

«Сьогодні тут зібралися люди різних національностей, різних конфесій, але люди об’єднаних скорботою, людей солідарних в оцінці дій тогочасного режиму,які спільно згадують загиблих рідних, співвітчизників. Це є доказом того, що історія - це не просто книга з великою кількістю аркушів, в якій перелічені певні дати і прізвища, що цінність власної історії, щоб люди які живуть сьогодні робили висновки з цих уроків життя, аби згадка про минуле давала поштовх до правильного вибору, правильного кроку, що подібні жахіття історії ніколи не повторювалися», - сказав заступник міського голови Дмитро Ткачук.

Учасники мітингу вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти по пам’ятного знаку.

За період «Великого терору» на території України, за оцінками істориків, було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1%, звільнено було тільки 0,3%).

Житомирські новини