RSS
Четвер, 21 лютого 2019, 17:56
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич уже не вперше у вихідні перевіряє хід робіт на об’єктах, які реконструюють в області. Адже впевнений, що виїзд на роботи без попередження – це найкращий технагляд для підрядників.
На Житомирщині голова міжрайонної медико-соціальної комісії вимагав та одержав від пацієнтки 4 тис грн хабара
Заступник міського голови закликала представників засобів масової інформації спільно з батьківською громадськістю, представниками влади запровадити дієвий контроль щодо якісного, безпечного і повноцінного харчування дітей.
Про діяльність КП «Житомирводоканал» у 2018 році і плани з модернізації підприємства на наступний рік розповів міський голова під час свого звіту 12 грудня.
Микола Череднік
​Про районні ради у Житомирі

Богунська та Корольовська районні ради по факту є органами місцевого самоврядування. Однак в дійснос...

Віктор Мельниченко
У Житомирі 3 тисячі вірян вшанували чудотворну Подільську ікону Божої Матері

Сьогодні православний світ святкує стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці. А кілька дні...

Сергій Пастух
Антифейк — ответ российской пропаганде о Мариуполе

«Самое обидное, что в информационной войне всегда проигрывает тот, кто говорит правду, он огра...

Andrey Sobolev
Росія може вдатися до провокацій на День незалежності України

Починаючи з 2014 року, на День незалежності України, Росія та підконтрольні їй бойовики, запекло обс...

Сергій Форест
Геннадий САВЧЕНКО: За прошлый год наша служба автомобильных дорог план выполнила полностью! ФОТО

Группа житомирских журналистов попыталась разобраться с состоянием дорог в регионе и встретилась с р...

Житомирські новини
Микола Суслик: Про перші успіхи Житомирщини у впровадженні медичної реформи
Микола Суслик: Про перші успіхи Житомирщини у впровадженні медичної реформи
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Будучи членом Всеукраїнської асоціації із паблік рілейшнс (UAPR), отримала в користування цікаву презентацію. Від сьогодні планую серій публікацій. Зокрема, темою сьогоднішньої обрала - "Мачо відходять в минуле". Мова йде не про дискотеки та кафе, а про державний сектор, політику, бізнес.
Посміхнись  
- Повертається додому місцевий чиновник, добряче хильнувши з колегами: - Ллл-ллл-люссссся, я ссс-ссс-сеня взагалі не пив! - От...

У Житомирі вшанували пам'ять загиблих у роки Великого терору чехів

03.10.2018 12:32

Представники влади, громадськості, різних національностей вшанували у Житомирі жертв політичних репресій 1937-1938 років. У 2018 році виповнюється 70 років з дня розстрілу житомирських чехів. Мітинг-реквієм відбувся сьогодні,03 жовтня, біля меморіального знаку Жертвам політичних репресій.


«Це місце болю чеської громади Житомирської області, я вдячна що ви прийшли його розділити. Дійсно, найчисельніше вбивство чехів за межами Чеської Республіки за всю її історію було тут. - звернулася до присутніх Людмила Чижевська, голова Житомирської спілки волинських чехів.

«Наші предки переїхали в кінці 19 століття з надією, що будуть господарювати, чесно працювати та виховувати дітей, але режим 30-х років 20 століття не дозволив їм цього зробити, - розповіла Людмила Чижевська.- Сьогодні вперше на цьому місці портрети загиблих. Наша організація проводить велику пошукову роботу. На жаль, багато документів знищено. Я дякую присутім тут історикам, які нам допомогли в цьому. Трагнізм цієї ситуації також в тому, що більшість портретів ми знайшли в газетах,де про чехів писали, як про передовиків та прогресивних людей свого часу, їх ставили в приклад, а через деякий час їх розстріляли».

28 вересня 1938 року – день найбільш масових розстрілів чехів поза межами Чеської Республіки, день, коли за сфабрикованими справами було розстріляно 78 етнічних чехів. Це були вчителі чеських шкіл, члени чеської спортивної організації «Сокіл», колгоспники, робітники.

«За багато десятиліть наші співвітчизники в Україні зріднилися з країною, в якій проживають. Колись вони прийшли сюди в пошуках щасливого життя, але пережили з цією країною багато важких і трагічних періодів. Одним з них, одним з найгірших є період сталінських репресій, час Великого терору. Його жертвами стали близько мільйона людей. Однією з цілей, які обрали для себе репресивні органи були еліта багатьох національних меншин, до неї належали і чеські вчителі, а саме 78 членів чеського фізкультурного товариства. Знаю, що серед вас багато родичів цих жертв, що було розстріляно ваших предків. Вашим завданням і нашим також є нагадувати про несправедливість, гніт та жахливі діяння тоталітарних режимів минулого», - зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула.

«Сьогодні тут зібралися люди різних національностей, різних конфесій, але люди об’єднаних скорботою, людей солідарних в оцінці дій тогочасного режиму,які спільно згадують загиблих рідних, співвітчизників. Це є доказом того, що історія - це не просто книга з великою кількістю аркушів, в якій перелічені певні дати і прізвища, що цінність власної історії, щоб люди які живуть сьогодні робили висновки з цих уроків життя, аби згадка про минуле давала поштовх до правильного вибору, правильного кроку, що подібні жахіття історії ніколи не повторювалися», - сказав заступник міського голови Дмитро Ткачук.

Учасники мітингу вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти по пам’ятного знаку.

За період «Великого терору» на території України, за оцінками істориків, було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1%, звільнено було тільки 0,3%).

Житомирські новини