RSS
Субота, 15 червня 2024, 04:08
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Заходить житомирянка в рибальський магазин та запитує продавців. - Скажіть будь ласка, у вас вудки для лову риби є? -...

Житомир закупив військовим медикам 115 бригади ТРО тренувальні манекени

19.10.2023 18:42

Новини Житомира - За кошти місцевого бюджету закупили та передали 115 бригаді територіальної оборони ЗСУ два медичні тренувальні манекени.

Один тренажер інкубації дозволить відпрацьовувати навичку введення назофарингеального повітроводу.

«Цей манекен вчить ставити назофарингеальну трубку через ніс у горло. Коли відбулося велике поранення ротової порожнини, відкривається кровотеча, людина не може дихати і захлинається кров’ю. Тоді трубка вставляється в горло, і людина дихає», — розповідає начальник медичної служби Сергій Чепюк.

Манекен-тренажер «невідкладної допомоги при пневмотораксі» дозволить практикувати правильне введення голки з метою випускання повітря, яке чинить тиск, з грудної клітки.

«При пораненні грудної клітки наступає пневмоторакс – той момент, коли людина не може дихати. На цьому манекені будуть тренуватися ставити голку між ребра для того, щоб спустити повітря, що дасть можливість людині почати дихати і тим самим врятувати її. Бо десь приблизно три-сім відсотків смертей наступає тому, що людині вчасно не надають допомогу, і вона задихається», — зазначає Сергій Чепюк.

Загальна вартість закупівлі – 108 тисяч гривень.

Житомирські новини