RSS
П'ятниця, 26 квітня 2024, 01:00
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Одного разу в американського дипломата запитали: - Що таке чиновницька дипломатія? Американець відповів: - О! Це...

Житомирські рятувальники навчаються налагодженню ефективної взаємодії при проведенні авіаційного пошуку та рятування

27.08.2018 19:16

Новини Житомира - 27 серпня на базі Управління ДСНС України у Житомирській області за сприяння Головного авіаційного координаційного центру пошуку та рятування відбулися інструкторські заняття з питань організації і проведення авіаційного пошуку та порятунку. У ньому взяв участь особовий склад Управління, що забезпечує реагування на надзвичайні ситуації. Заняття провів заступник начальника центру оперативного реагування та планування Дмитро Ораєвський.

Зокрема, він зазначив: «Створення авіаційної служби пошуку та рятування – це вимушений крок. Тому, що згідно міжнародних угод, до яких приєдналася й Україна, кожна держава повинна забезпечувати пошуково-рятувальні польоти над своєю країною. Саме з цією метою було створено Головний авіаційний координаційний центр пошуку та рятування. Крім того, за цих же умов Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію, існують і регіональні підрозділи. Територія Житомирської області відноситься до двох – західної та центральної – авіаційних допоміжних центрів пошуку та рятування». Дмитро Ораєвський зауважив також, що згідно наукових розрахунків на території нашої держави повинно виконуватися чергування на 12-ти точках з 15-ма повітряними суднами. Однак на сьогодні бюджетом України передбачено лише 5 таких точок із 6-ма літальними апаратами.

Під час навчань фахівці у сфері реагування на надзвичайні ситуації, застосування телекомунікаційних систем і технологій опрацювали порядок взаємодії при проведенні відповідних пошукових авіаробіт із західним авіаційним допоміжним центром пошуку і рятування (м. Львів), до зони відповідальності якого частково входить і територія Житомирської області.

За методичного супроводу представника ДСНС України учасники вивчили особливості організації та проведення авіаційного пошуку і рятування в Житомирській області, нормативно-правові акти у сфері пошуку та рятування, застосування авіації при гасінні пожеж. Опрацювали також аспекти застосування планів реагування на надзвичайну ситуацію, пов’язану з авіаційною подією у Житомирській області.

Для довідки:
Головний авіаційний координаційний центр пошуку та рятування є бюджетною установою, яка призначена для виконання комплексу заходів із реагування на аварійну ситуацію з повітряними суднами в авіаційному районі пошуку і рятування України, координації операції з авіаційного пошуку і рятування, сприяння аварійно-рятувальним (пошуково-рятувальним) силам єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій та Національної системи пошуку і рятування на морі.

Житомирські новини