RSS
Понеділок, 2 березня 2026, 21:50
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Вже четвертий рік українці тримають оборону на всіх рубежах життя. Під звуки сирен, у нічних вибухах і тривозі буднів ворог намагається зламати нас ракетами й дронами, темрявою та холодом, тиском страху. Та Україна вистоїть, бо є речі, яких не вимкнути жодним ударом: людська гідність, взаємна підтримка, єдність і віра у перемогу.
24 лютого у Житомирі відбулися меморіальні заходи з нагоди четвертої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Жителі області, представники органів влади, військовослужбовці, ветерани, родини полеглих Захисників зібралися, аби схилити голови перед пам’яттю тих, хто віддав життя за свободу, незалежність і майбутнє нашої держави.
Заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський відкриття «Затишного дому» для сиріт та ветеранів війни у Житомирі.
20 лютого в Україні віддають шану Героям Небесної Сотні — людям, чия громадянська мужність, самопожертва та незламність стали моральним орієнтиром для всієї країни. Вони стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та європейського вибору України, назавжди змінивши перебіг нашої історії.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- - Алло, це пожежна частина? -Так!  - У мене в кімнаті - велика пожежа, рятуйте! - Скажіть, де ви знаходитесь територіально? - У...

Житомирську Водонапірну вежу збираються перетворити на арт-простір

27.01.2021 18:29

Новини Житомира - Житомирську Водонапірну вежу, котра є пам'яткою архітектури місцевого значення, збираються перетворити на арт-простір, що належатиме місту. Реконструкцію, загальна вартість якої складає 15 мільйонів гривень, планують проводити у кілька черг.

Арт-куратор проєкту Ілля Грицанюк розповів Суспільному, що 30-метрова Водонапірна вежа, зведена у 1898 році, була технологічною спорудою, котра подавала воду у центр міста. Її використовували як регулятор тиску води та каланчу (пожежну оглядову вежу). З вежі заправлялися водою пожежні упряжки, а нагорі сидів пожежний, який спостерігав, чи немає у місті пожеж. Ілля Грицанюк каже, що житомирська Водонапірна вежа вважається родичкою Пізанської вежі, бо теж має нахил – 7 сантиметрів в бік житомирського мікрорайону Мальованка. Саме через цей нахил її свого часу близько року не вводили в експлуатацію.

"Сьогодні тут порожньо. Немає опалення, води, туалету. Силами волонтерів та німецького товариства GIZ зробили освітлення, тож, тепер зручно проводити екскурсії навіть у вечірній час", – говорить Ілля Грицанюк.

Нині вежу хочуть перетворити на арт-простір, який належатиме місту. Вже провели конкурс ескізних проєктів і створили проєктно-кошторисну документацію для реконструкції. Сама реконструкція обійдеться у 15 мільйонів гривень. Фасад вежі планують зберегти, а от аварійний дах замінять. Приміщення хочуть зробити інклюзивним. Для цього треба облаштувати ліфт. Зі слів Іллі Грицанюка, підйомники в історичних спорудах – річ дорога, тож, на ліфт піде майже половина кошторису. Через пандемію коронавірусу місто не може забезпечити таку суму капітальних видатків. Тому ініціатори проєкту домовляються з міською владою про те, щоб розбити реконструкцію на кілька черг.

"Хочемо відновити вікна Водонапірної вежі, щоб вони були такими, як раніше – дерев'яними з кольоровим склом, – каже арт-куратор проєкту. – Всередині облаштуємо сучасний інтер'єр – лофт, заряджений за останнім словом техніки та моди. Тут можна буде провести виставку, культурну резиденцію або невеликий поетичний вечір. Але все це згодом. Поки що вежа відкриває свої двері тільки за запитом".

На екскурсію до вежі можна потрапити, написавши на сторінку Водонапірної вежі у мережі Facebook. Волонтери проєкту проводять екскурсії для всіх бажаючих.

Додамо, що 25 січня за розпорядженням житомирського міського голови Сергія Сухомлина створено робочу групу з питань впровадження демонстраційного проєкту "Водонапірна вежа". Очолила групу перша заступниця житомирського міського голови Світлана Ольшанська. Згідно демонстраційного проєкту "Водонапірна вежа" планується зробити ремонтно-реставраційні роботи та облаштувати внутрішні приміщення під багатофункціональні простори.

Житомирські новини