RSS
П'ятниця, 19 квітня 2024, 22:33
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Житомир, в одній із квартир міста: Знаєш, мила, досить мене пригнічувати та постійно «пиляти»! Все, набридло так жити!...

Бердичівський район

Герб та прапор затверджений рішенням Бердичівської районної ради від 30.10.08 №150.

Бердичівський район розташований на півночі України, займає південну частину Житомирської області, лежить на північному схилі Придніпровської височини. На півночі він межує з Житомирським на сході — з Андрушівським, на заході — з Чуднівським районами Житомирської області, на півдні — з Козятинським, а на південному заході — з Хмельницьким районами Вінницької області. Найбільша протяжність адміністративної межі з Козятинським районом, яка досягає близько 54 кілометрів, а найменша — з Хмільницьким районом, і становить близько 11 кілометрів. Загальна протяжність сучасних меж Бердичівського району складає 165 кілометрів.

Територія Бердичівського району розміщена на північ від екватора та на схід від нульового меридіану. Клімат помірно-континентальний, ґрунти перехідні від підзолистих до чорноземних.

Протяжність території району з заходу на схід сягає 44 кілометри, з півночі на південь дорівнює 32 кілометри, а найбільша протяжність з південного заходу на північний схід — 46 кілометрів.

Гідрографія району представлена річками Гнилоп’ять, Гнилоп’ятка, Коднянка, Гуйва, Терехова, а також багатьма струмками, всі річки відносяться до басейну річки Тетерів.

Площа району — 865,2 квадратних кілометри (0,9 тис. кв. км.). Це складає лише 0,14% від площі всієї України, або 2,9% території Житомирської області. За розмірами території Бердичівський район можна прирівняти до Володимир-Волинського, Дзержинського, Червоноармійського, Черняхівського районів Житомирської області, проте його площа більша за територію Брусилівського та Любарського районів.

Територія міста Бердичева і Бердичівського району відноситься до історико-географічної області Правобережної України, перебуваючи на межі Волині і Поділля.

Вся територія району повністю розташована в природній зоні лісостепу.
Рельєф території дозволяє проводити різноманітні сільськогосподарські роботи, будувати шляхи сполучення, промислові підприємства, житлові та інші об’єкти соціально-культурного призначення.

Вигідним є також економіко-географічне розташування району, яке створює передумови всебічного розвитку його господарства. Через територію району пролягли зручні транспортні шляхи державно-регіонального рівня Виступовичі – Могилів-Подільський; місцево-територіального рівня Кременець - Біла Церква, Бердичів – Хмільник. В Бердичеві перетинаються залізничні магістралі Санкт-Петербург-Одеса і Козятин-Шепетівка, які сполучають його з Києвом, Львовом та іншими містами.

До складу Бердичівського району входять 62 населених пункти, підпорядкованих одній селищній та 29 сільським радам.

В районній, селищній та сільських радах всього депутатів – 518, з них:
районної ради – 60;
селищної ради – 20;
сільських рад – 433;
Населення.
Станом на 1 січня 2010 року.
Кількість населення – 29,9 тис. чол.
Природне скорочення – 63,72 % (246 осіб).
У розрахунку на 1000 жителів показник:
народжуваності – 11,9 осіб;
смертності – 21,1 осіб;
природного скорочення – 9,2 осіб.
Праця, зайнятість населення.
Кількість населення, зайнятого в усіх сферах економічної діяльності – 3938 осіб.
З них: у галузях економіки: 1421;
у т.ч. промисловості - 316;
Сільському господарстві - 1105;
Середньомісячна заробітна плата штатного працівника по району склала 1242,79 грн.:
у працівників сільського господарства – 932 грн.;
у працівників промисловості – 1231 тис. грн.;
лісового господарства – 1095 грн.
працівників державного управління – 1663 грн.
у працівників освіти – 1207 грн.,
у працівників охорони здоров’я – 1022 грн.

Житомирські новини