RSS
Субота, 27 квітня 2024, 01:57
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Наші депутати - це люди, які за наші з Вами гроші крадуть наші з Вами гроші

Буки

Буки — село в Житомирському районі Житомирської області. розташо­ване на лівому березі ріки Тетерева, за 24 км від районного та обласного центру й залізничної станції Житомир. Дворів — 318. Населення 477 осіб. Орган місцевого самоврядування — Буківська сільська рада. Сільраді підпорядковані села Нова Руд­ня, Руденька, Тригір'я.  

Населення - 477
Площа - 1,762 км²
Густота населення - 270,72 осіб/км²
Поштовий індекс - 12423
Телефонний код - +380 412

Історія
В околицях села люди жили вже з ранньослав'янських часів. Біля села знаходяться поселення VII–VIII ст., Х-ХІІ ст. та група курганів Х-ХІІ ст. Поблизу Буків виявлено три слов'янські по­селення VI—VII століть.

В писемних джерелах Буки відомі з кінця XVIII ст. Належали варшавському банкиру Фрідріху Коббруту. У 1802 р. за борги село перейшло до дворянина Матвія Лишкевича. З 1830 р. ним володів Антон Нікорович, а з 1843 р. його сини — Віктор-Адам та Ігнатій. У 1853 р. воно було придбане графом Броніславом Дзялинським та приєднане до Денишівського маєтку. Після його смерті село успадкувала його дружина Марія та донька Людвіка, в заміжжі Стадницька. У 1887 р. воно було придбане братами Михайлом та Андрієм Дурилінами. У 1898 р. частина поміщицьких земель (837 десятин) була продана Буківській сільській громаді.

У 1898 р. в селі було відкрито однокласне сільське училище.

У 1795 р. в селі проживало 230 жителів та було 32 двори; 1899 р. — 690, 128; 1911 р. — 688, 130; 1926 р. — 1792, 256; 1941 р. — 1048, 204; 1973 р. — 876, 318. Порівнявши дані 1926 та 1941 рр. видно яких жахливих наслідків завдали селу радянські перетворення (розкуркулення, репресії, голодомор), населення села зменшилося майже наполовину.

Радянська влада встановлена в січні 1918 року
На фронтах На фронтах ІІ ствітової війни воювало 150 мешканців села, 64 з них загинуло, 52 нагороджені орданами та медалями.

Воїнам, які віддали своє життя за визволен­ня Буків від фашистських окупантів, мешканці села встановили пам'ятник.

На 1973 р. в Буках була восьмирічна школа де вчилося 198 учнів; клуб на 300 місць, фельшерсько-акушерський пункт та будинок побутових послуг.

Персоналії
В селі народився А.А.Янушевський (1930 р.н.) — заслужений журналість України.

Житомирські новини