RSS
П'ятниця, 26 квітня 2024, 22:23
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Сидит девушка в кафе на Михайловской и пьет ароматное кофе. Вдруг подходит к ней депутат и говорит: «Девушка, можно я за...

Соснівка

Соснівка — село в Україні, в Житомирському районі Житомирської області. Населення становить 148 осіб. На даний час в селі 122 господарських двори. Загальна площа — 101,9 га.

Історичні відомості
Поруч з селом знаходиться поселення І тис. до н. е. та VIII–VII ст. до н. е.

Сучасна назва села означає, що в давнину (приблизно V–X століття нашої ери) на місці села був сосновий ліс і там почали селитися люди. В селі була дерев'яна церква Різдва Богородиці. Час будівництва невідомий. Церква у 1854 році була капітально відремонтована на кошти прихожан. в 1932 році її було розібрано, так як релігія була заборонена.

У 1830 році поблизу церкви був побудований маєток, в якому жив економ Лазеревич. Після його смерті в цьому маєтку розмістилася сільська школа.

Станом на 1885 рік у колишньому власницькому селі П'ятківської волості Житомирського повіту Волинської губернії мешкало 442 особи, налічувалось 49 дворових господарств, існували православна церква, постоялий будинок і 2 водяних млини[1].

За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 764 осіб (395 чоловічої статі та 369 — жіночої), з яких 660 — православної віри[2].

У 1930 році був заснований колгосп XVII партз'їзду. У 1932 році була колективізація — в людей забирали коні, корови, господарський інвентар. Хто не йшов добровільно, того змушували.

Село постраждало внаслідок Голодомору в Україні 1932–1933. В с. Соснівка померло 29 чоловік, а в с. Роздольне — 14 чоловік.

На початок Великої Вітчизняної Війни з с. Сосніка пішло багато добровольців на фронт. Додому не повернулося 66 жителів села. У 1944 році за визволення села загинуло 65 чоловік. На сільському кладовищі є братська могила, де захороненні воїни Радянської армії, які визволяли село.

Колгосп «Дружба» організований в березні 1958 року на базі колгоспів сіл Рудня-Городище, Гай та Соснівка. Першим його головою був Іван Микитович Шевчук.

Голови колгоспу «Дружба»:
Шевчук Іван Микитович (1958–1965)
Бортовський Євгеній Степанович (1965–1970)
Олійник Василь Олександрович (1970–1979)
Ворошило Василь Володимирович (1979–1998)
Денисевич Болеслав Станіславович (1998–2000)
Нерода Іван Васильович (2000–2006)
Наконечний Віктор Володимирович (2006–2008)

Сільські голови:
Циплюк Аполінарій Назарович
Ворошило Володимир Петрович
Мельник Віктор Петрович
Новіцький Цезарій Станіславович

 

Житомирські новини