Близько 45 робіт, присвячених темі вкладу жінок в українську революцію, авторства фотографів з України, США, Португалії й Росії привезла зі столиці до Житомира обласна громадська організація "Фідем". Переглянути фото можна у холі Житомирської обласної бібліотеки імені О. Ольжича
Вперше фотосвітлини показували у Києві цієї весни. Ідея належить Програмі імені Фулбрайта в Україні й громадській благодійна організації «Українське Фулбрайтівське Коло» разом із Міжнародним благодійним фондом «Український жіночий фонд» та Жіночою сотнею імені Ольги Кобилянської.
"Жінки вийшли на Майдан, щоб разом з чоловіками відстоювати свою гідність та право жити у чесній європейській державі, де поважаються права кожної і кожного, цінуються різноманітність та рівність, дотримуються демократичні цінності та свободи. Виставка «Жінки Майдану» є спробою зафіксувати й зберегти не-редагований і не-підправлений політичними істориками образ українського жіноцтва - матерів, сестер, дружин, дочок, - які свідомо і самовіддано захищали на Майдані право українського народу на краще життя. Жінки своєю активною і діяльною позицією, непохитною волею і прагненням до змін, без скарг і нарікань, непоказним героїзмом й самодисципліною підтримували дух Майдану, й гідно, з вірою у перемогу, пройшли через усі майдано-секунди-хвилини-години-дні під пильним прицілом снайперівської гвинтівки", - йдеться на сайті ініціаторів фотовиставки.
Представники Житомирської обласної організації "Фідем", що виявили бажання показати фотовиставку "Жінки Майдану" житомирянам, розповідають, що "щиро вірять у жіноцтво як потужну силу сьогодення та його роль у майбутньому країни", а також закликають інші області та міста приєднуватися до ініціативи і приймати у себе унікальні фотороботи, присвячені долям українських реворюціонерок.
На відкритті фотовиставки були й учасниці Майдану, котрі ділилися із відвідувачами особистими історіями, що їх пам'ять заархівувала як правдиву лектуру життя, яка витворювалася перед лицем нищення й приниження людяності.