Новини Житомира - Сьогодні, 12 квітня, у Житомирі відзначили День працівників ракетно-космічної галузі, а також всесвітнє свято День космонавтики.
12 квітня 1961 радянський космонавт Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Восток-1» стартував з космодрому «Байконур» і вперше в світі здійснив орбітальний обліт планети Земля. Політ в навколоземному космічному просторі тривав 108 хвилин. Увічнити день, який перевернув людську свідомість, запропонував Герман Титов - льотчик-космонавт, який був дублером Юрія Гагаріна - першого космонавта, навічно вписаного в світову історію.
Для Житомира це свято має велике значення, адже саме тут народився відомий у всьому світі конструктор ракет С.П. Корольов.
На святкових заходах відбулося покладання квітів до пам’ятника С.П. Корольова та до бюсту конструктора біля музею космонавтики.
На святі були присутні представники влади міста та області, громадські організації, викладачі та курсанти військового інституту. Також на майдані С.П. Корольова та біля музею космонавтики відбулося урочисте проходження та святковий виступ військового оркестру.
«Я хочу всіх привітати зі святом – Днем космонавтики. Мені дуже приємно, що наш земляк С.П. Корольов, народився у місті Житомирі та став основоположником космічної ери. Я дуже радий, що житомиряни кожного року приходять, щоб вшанувати пам'ять конструктора. Він є нашою гордістю, тому що завдяки йому Житомир став відомим на весь світ, а завдяки його таланту людство вийшло за межі планета Земля у космічний простір. Тому можна вважати, що Житомир він прославив не лише на Землі, а й у всій Галактиці», - сказав заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.
У музеї космонавтики відкрилася виставка робіт Міжнародного відкритого конкурсу творчих робіт, який присвячений 55-річчю першого польоту людини в космос. Нагородження переможців конкурсу заплановано на 14.00, а з 12.00 до 19.00 триватиме проект «ФОТОСУШКА».
Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова — єдиний музей космонавтики в Україні. Він був відкритий в 1970 р в Житомирі, де в 1907 р народився майбутній основоположник практичного освоєння космічного простору. Меморіальна частина музею знаходиться в маленькому будинку, в якому на початку XX ст. жила сім'я Корольових. Інтер'єри відновлені за спогадами його матері. В експозиції павільйону "Космос", відкритої в 1991 році, представлені оригінали та макети космічних апаратів, скафандри та інше спорядження космонавтів. Серед них - технологічний зразок космічного корабля "Союз", макет "Місяцехід-2", оригінал корабля "Союз-27", який побував в космосі. Одним з найцінніших експонатів є капсула з грунтом Місяця, подарована NASA.
Ольга Багінська