RSS
Понеділок, 23 червня 2025, 02:51
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 19 червня, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом із представниками місцевої влади відвідали Житомирську обласну клінічну лікарню імені О.Ф. Гербачевського, де офіційно запустили в роботу новий магнітно-резонансний томограф.
Житомирська область активно долучилась до урядової програми єВідновлення, що передбачає компенсації за зруйноване або пошкоджене житло внаслідок збройної агресії росії. Як реалізується програма в регіоні та які результати вже досягнуто — розповідає перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко.
17 червня, у рамках проєкту «Діалог влади та бізнесу» начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко привітав з прийдешнім професійним святом фермерів Житомирщини. Людей, які своєю невтомною працею поєднують в єдине ціле споконвічну любов до рідної землі, добробут української економіки та основи продовольчої безпеки не лише українців, а й світу.
09 червня в Житомирі відбувся культурно-духовний захід «Під Покровом Святого Пантелеймона», присвячений підсумкам регіонального етапу конкурсу Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Цей день став символом шани й подяки тим, хто щоденно стоїть на варті людського життя, об’єднуючи професіоналізм, жертовність та щиру турботу про ближнього.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі на вулиці Михайлівській чутки доходять швидше, ніж SMS... 

Як житомиряни святкують День космонавтики. ФОТО

12.04.2016 14:13

Новини Житомира  - Сьогодні, 12 квітня, у Житомирі відзначили День працівників ракетно-космічної галузі, а також всесвітнє свято День космонавтики.

12 квітня 1961 радянський космонавт Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Восток-1» стартував з космодрому «Байконур» і вперше в світі здійснив орбітальний обліт планети Земля. Політ в навколоземному космічному просторі тривав 108 хвилин. Увічнити день, який перевернув людську свідомість, запропонував Герман Титов - льотчик-космонавт, який був дублером Юрія Гагаріна - першого космонавта, навічно вписаного в світову історію.

Для Житомира це свято має велике значення, адже саме тут народився відомий у всьому світі конструктор ракет С.П. Корольов.

На святкових заходах відбулося покладання квітів до пам’ятника С.П. Корольова та до бюсту конструктора біля музею космонавтики.

На святі були присутні представники влади міста та області, громадські організації, викладачі та курсанти військового інституту. Також на майдані С.П. Корольова та біля музею космонавтики відбулося урочисте проходження та святковий виступ військового оркестру.

«Я хочу всіх привітати зі святом – Днем космонавтики. Мені дуже приємно, що наш земляк С.П. Корольов, народився у місті Житомирі та став основоположником космічної ери. Я дуже радий, що житомиряни кожного року приходять, щоб вшанувати пам'ять конструктора. Він є нашою гордістю, тому що завдяки йому Житомир став відомим на весь світ, а завдяки його таланту людство вийшло за межі планета Земля у космічний простір. Тому можна вважати, що Житомир він прославив не лише на Землі, а й у всій Галактиці», - сказав заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.

У музеї космонавтики відкрилася виставка робіт Міжнародного відкритого конкурсу творчих робіт, який присвячений 55-річчю першого польоту людини в космос. Нагородження переможців конкурсу заплановано на 14.00, а з 12.00 до 19.00 триватиме проект «ФОТОСУШКА»

Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова — єдиний музей космонавтики в Україні. Він був відкритий в 1970 р в Житомирі, де в 1907 р народився майбутній основоположник практичного освоєння космічного простору. Меморіальна частина музею знаходиться в маленькому будинку, в якому на початку XX ст. жила сім'я Корольових. Інтер'єри відновлені за спогадами його матері. В експозиції павільйону "Космос", відкритої в 1991 році, представлені оригінали та макети космічних апаратів, скафандри та інше спорядження космонавтів. Серед них - технологічний зразок космічного корабля "Союз", макет "Місяцехід-2", оригінал корабля "Союз-27", який побував в космосі. Одним з найцінніших експонатів є капсула з грунтом Місяця, подарована NASA.


Ольга Багінська

Житомирські новини