RSS
Четвер, 25 квітня 2024, 11:46
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
іменинники

Рудь Петр Владимирович - Житомирская область. Политик, бизнесмен, меценат

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Сидит девушка в кафе на Михайловской и пьет ароматное кофе. Вдруг подходит к ней депутат и говорит: «Девушка, можно я за...

Для Житомирщини придбано 8 квартир для тимчасового проживання ВПО

04.03.2024 14:55

Житомирські новини - На цьому наголосила Віцепремʼєрка Ірина Верещук під час наради з питань реалізації прав на житло окремих категорій ВПО.

 

Серед іншого, на засіданні обговорили реалізацію програм забезпечення житлом внутрішніх переселенців. Учасники ознайомились із презентацією щодо відповідних соціальних проєктів.

 

Як повідомили представники Держмолодьжитла, в Україні функціонує програма пільгового іпотечного кредитування переселенців за рахунок коштів гранту, наданих Урядом Німеччини через Кредитну установу для відбудови (KfW). В межах програми сім’ї ВПО мають змогу придбати житло за ставкою 3% на рік і строком кредитування до 30 років.

 

Протягом першого етапу програми житлом було забезпечено майже 1,5 тисячі переселенців. Наразі завершується підготовка до старту другої фази цього проєкту.

 

З 2022 року в межах постанови КМУ № 495 реалізується пілотний проєкт, який передбачає соціальну оренду тимчасового житла на підставі договору безоплатного найму. Скористатися умовами проєкту можуть переселенці, а також особи, житло яких зруйноване внаслідок військової агресії.

 

У межах програми було придбано 60 квартир у чотирьох областях України, серед них 8 — у Житомирській області.

 

Також цього року реалізуються ще 9 регіональних програм, спрямованих на допомогу внутрішньо переміщеним особам із житлом.

«Доступних житлових програм для переселенців має стати більше. Адже є ефективні кейси. До прикладу, програма пільгового іпотечного кредитування. Вона дійсно показала свою ефективність, а тому її треба масштабувати. Для цього ми будемо працювати над залученням додаткових фінансових ресурсів і насамперед із цього питання звертатимемося до наших міжнародних партнерів», – зазначила Ірина Верещук.

Житомирські новини