RSS
Субота, 20 квітня 2024, 11:58
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
іменинники

Демяненко Юрій Володимирович, екс-начальник УМВС в Житомирській області, полковник міліції

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Повертається додому місцевий чиновник, добряче хильнувши з колегами: - Ллл-ллл-люссссся, я ссс-ссс-сеня взагалі не пив! - От...

Керівники місцевих рад обговорили формування госпітального округу на Житомирщині

17.02.2020 12:49

Житомирські новини - Що варто знати про госпітальні округи та які лікарні стануть опорними – впровадження чергового етапу медичної реформи обговорив 14 лютого голова обласної ради Володимир Ширма на нараді з керівниками районних рад.

Очільник депутатського корпусу зазначив, що створення єдиного госпітального округу в області має передусім гарантувати пацієнтам своєчасний доступ до спеціалізованої медичної допомоги.

«Головне завдання госпітального округу – забезпечити надання жителям області якісної медичної допомоги. Водночас це має сприяти раціональному та ощадливому використанню бюджетних коштів, зокрема щоби в районах не було лікарень зі схожими функціями, і вони не простоювали порожніми. Як місцева влада, ви маєте проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо реформи, пояснювати, доводити до людей, що вони не залишаться без медичної допомоги», - наголосив Володимир Ширма.

Про функціонування єдиного госпітального округу на Житомирщині та визначення опорних лікарень розповів місцевим самоврядцям директор комунального некомерційного підприємства «Обласний центр громадського здоров’я» Олександр Зарицький.

«У Житомирській області було створено 4 госпітальні округи, але наприкінці минулого року Уряд ухвалив рішення про створення у кожній області одного госпітального округу — для оптимізації мережі медичних закладів. Наразі в області визначено 7 опорних лікарень, але за Методикою формування мережі опорних лікарень їхня кількість може зміниться, оскільки не всі, можливо, відповідатимуть встановленим вимогам. До того ж лікарні мають отримати ліцензії на ведення медичної практики та до 28 лютого украсти контракти з Національною службою здоров’я України, і ті, хто цього не зроблять, можуть не бути опорними», - розповів фахівець.

Після обговорення вказаного питання, голова обласної ради зазначив, що порівняно з іншими областями Житомирщина має недостатню кількість опорних лікарень.

«Загальна кількість багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування у госпітальному окрузі визначається з розрахунку загальної кількості населення, яке проживає у госпітальному окрузі. Обласна влада розуміє, що для Житомирської області 7 опорних лікарень – це замало. Тому будемо звертатися до Кабінету Міністрів України з пропозицією добавити кількість опорних лікарень, врахувавши коефіцієнт густоти населення та відстань для обслуговування населення», - сказав Володимир Ширма і, підсумовуючи нараду, зазначив, що люди будуть іти в ті лікарні, де найкращий рівень обслуговування, і тому медичним закладам доведеться боротися за пацієнтів.

Варто зазначити, що до опорних закладів охорони здоров’я відносяться комунальні та державні заклади охорони здоров’я, функціональні потужності та об’єм медичної допомоги яких відповідають або можуть бути підвищені для визначення їх багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування першого або другого рівня; інші заклади охорони здоров’я, які надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу і визначаються з урахуванням пріоритетів розвитку сфер охорони здоров’я, затверджених МОЗ.

Опорна лікарня має відповідати наступним вимогам : доступність закладів для пацієнтів, зокрема шлях до лікарні у межах не більше 60 хвилин проїзду автомобільним транспортом; безпечність медичної допомоги на основі доказової медицини; своєчасність доступу до медичної допомоги; економічна ефективність, яка полягає у забезпеченні максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання ресурсів; обов’язкова наявність відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги; належне робоче навантаження; відповідний об’єм надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги тощо.

Житомирські новини