RSS
П'ятниця, 15 травня 2026, 03:13
Суспільно-інформаційний ресурс громади
8 травня у Житомирі відбулися заходи з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Представники обласної та міської влади, військовослужбовці, ветерани, громадськість і родини загиблих Захисників України вшанували пам’ять полеглих у роки Другої світової війни та сучасної російсько-української війни.
Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко провів нараду з головами територіальних громад Житомирщини, під час якої обговорили актуальні питання життєдіяльності громад в умовах воєнного стану, забезпечення стабільної роботи критичної інфраструктури та координацію спільних дій у ключових напрямках.
23 квітня у стінах Житомирського обласного краєзнавчого музею відбувся благодійний мистецьких захід «Віра об’єднує серця». Участь у ньому взяв Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній разом з начальником Житомирської ОВА Віталієм Бунечком та його заступницею Наталією Арендарчук.
На Житомирщині відбулися пам’ятні заходи до 40-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС — події, яка назавжди змінила хід історії та стала символом мужності й самопожертви. У ці дні громада області об’єдналася, щоб вшанувати тих, хто першим став на захист світу від невидимої небезпеки.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Одного разу в американського дипломата запитали: - Що таке чиновницька дипломатія? Американець відповів: - О! Це...

Кожна дитина має право на родину: Житомирщина реалізує Стратегію забезпечення сімейного виховання до 2028 року

14.05.2026 16:47

13 травня під головуванням голови ТСК, народного депутата України Павла Сушка, заступниці голови ТСК, народної депутатки України Лариси Білозір та секретаря ТСК, народного депутата України Юрія Павленка та інших представників ТСК відбулося чергове онлайн засідання ТСК ВРУ щодо стану реалізації в регіонах Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024–2028 роки.

На засіданні від області були присутні заступник начальника Житомирської ОВА Наталія Арендарчук, начальник служби у справах дітей ОВА Анна Лужко, керівники департаменту освіти та соціального захисту ОВА.

Учасники обговорили актуальні питання, що виникають під час спільної роботи соціальних служб, освітніх закладів та правоохоронних органів. Засідання тривало понад дві години. Наголошено, що забезпечення прав та інтересів дитини є одним із пріоритетів державної політики України та дотримання міжнародних зобов’язань.

«Головне завдання ТСК – розгляд фактів жорстокого поводження з дітьми, випадків насильства стосовно них, а також напрацювання пропозицій для вдосконалення законодавства та державної політики у сфері захисту прав дитини», – зазначив Павло Сушко.

 

На Житомирщині упродовж 2025 року робота в області була спрямована на забезпечення реалізації державної політики у сфері захисту прав дітей, запобігання соціальному сирітству, підтримку сімей з дітьми, розвиток сімейних форм виховання та створення умов для виховання дітей у сімейному або максимально наближеному до сімейного середовищі.

 

На первинному обліку служб у справах дітей області перебуває 2823 дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, 95,0 % таких дітей охоплено родинним вихованням. Упродовж 2025 року правового статусу набули 411 дітей.

Під опікою, піклуванням громадян перебуває 2051 дитина, що становить 72,65 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.


У регіоні функціонує 77 дитячих будинків сімейного типу та 122 прийомні сім’ї, у яких виховується 727 дітей. Упродовж 2025 року створено 10 дитячих будинків сімейного типу та 18 прийомних сімей, влаштовано 145 дітей.

Було придбано 6 житлових будинків для новостворених дитячих будинків сімейного типу.

Нагадуємо, що начальником Житомирської ОВА підписано розпорядження обласної військової адміністрації від 18.04.2025 № 770 «Про затвердження Регіонального плану заходів на 2025-2026 роки з реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024-2028 роки».

Житомирські новини