RSS
Середа, 29 травня 2024, 09:42
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Одного разу в американського дипломата запитали: - Що таке чиновницька дипломатія? Американець відповів: - О! Це...

Михаил Городок: Мы впервые получили шанс на построение правового государства и на интеграцию в цивилизованный мир

24.03.2014 11:21

Сейчас очень много разговоров о том, почему наши солдаты не применяют оружие, защищая корабли, самолеты, другую технику в Крыму. 

Думаю, у многих просто есть иллюзии по поводу того, в каком состоянии наша армия и флот. И давайте не забывать, что значительная часть наших военных переходит на службу России. Сколько - думаю точно никто не знает. Как не можем мы абсолютно точно знать мотивации тех людей, которые отказались служить Украине.

Ведь не секрет же, что пророссийские насторения не только у части общества были и есть, но и в армии, флоте, в силовых структурах. В органах власти. Вообще во всех сферах. Для тех же. кто остался верен присяге Украине вопрос уже стоял о том, что надо стрелять в своих же товарищей. А тем надо стрелять в ответ. А потом в перестрелку должны были включиться российские солдаты, потом на помощь нашим должны прийти наши войска, после значительных потерь наших войск (тысячи погибших) в бой включаются войска НАТО, далее прогнозировать уже не хочется. Возможно, кто то ожидает именно такого сценария.

Мне больше по душе иной сценарий. Разрешить России захватывать металлолом и тешить свои имперские амбиции. Выставить счет за захваченное имущество. Этот счет все равно будет оплачен, даже если это случится через годы и оплата будет по взаимозачетам за наши долги по газу. Да, сейчас Путин нашел больную кнопку, использовал рудименты имперского сознания в мозгах миллионов людей. И ему реально удалось создать образ "внешнего врага" и мобилизовать свой народ на борьбу с этим образом. В глазах россиян он стал героем. С другой стороны и в Украине пошла ответная волна сплочения, мобилизации. Сейчас нам самое главное эту нашу энергию потратить не на ненависть к внешнему врагу (ненависть это кремлевская технология), а на реальное построение нормального, сильного, демократического государства. Тем более что при всем негативном осадке от потери Крыма Украина от этой потери больше выиграла, чем проиграла.

Электоральная картина нашей страны изменилась. Если раньше по оси пророссийская - прозападная ориентация было 50 на 50, сейчас пропорция резко изменилась (минус больше миллиона пророссийских голосов). Путин выбрал на международной арене политику конфронтации с Западом и теперь вынужден будет идти по этому пути, делая вид, что ему плевать на санкции.

Именно по этой причине Запад вынужден будет действительно нам помогать. Мы впервые получили шанс и на реальные экономические реформы, и на построение правового государства, и на интеграцию в цивилизованный мир. Непростой это будет путь, но несколько месяцев назад этого пути для нас вообще не было.

Житомирські новини