RSS
Четвер, 28 вересня 2023, 06:23
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сьогодні на мадайнчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.
Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Ігор Переверзев
Депутат Оліївської громади організовано намагається повалити діючу владу

В Оліївській територіальній громаді депутатом Борисом Ткаченком створено групу депутатів "За розвито...

Andrey Sobolev
Впровадження державної мови, як засіб формування національної свідомості українського суспільства

Єдина державна (офіційна) мова має виступати виключно об’єднуючим чинником. Мова - не лише за...

Sergey Levickiy
Стан УПЦ (МП) в умовах воєнної агресії Російської Федерації.

Після анексії Криму з боку РФ та воєнного втручання Росії на Донбасі, питання єдиної православної це...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
На сайті 104.ua в особистому кабінеті клієнти АТ «Житомиргаз» вже мають сформовані платіжки за розподіл блакитного палива. Їх можна завантажити та сплатити онлайн.  Житомиряни можуть оплатити швидко та просто через сервіси 104.ua. Використовуйте онлайн-сервіси для розрахунку за розподіл газу в будь-який зручний для вас час.
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
Посміхнись  
- Чиновник запізнився на роботу та змушений писати пояснювальну записку: - Я прийшов на роботу о 10-00, а не в 09-00, тому що до 10-00...

На майданчику офіційного медіацентру Житомирської ОВА відбулася презентація центру за моделлю Барнахус

29.05.2023 18:49

Новини Житомира - Сьогодні на мадайнчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.

 

Житомирщина стала шостим регіоном України, який впровадив цю модель для захисту дітей. Загалом такі центри найближчим часом мають запрацювати в 11 областях.

 

Головне завдання таких центрів – мінімізувати при проведенні досудового розслідування травматичний вплив на дитину, яка стала жертвою насильства, чи є свідком якогось злочину. Модель Барнахус розповсюджена у країнах ЄС і передбачає проведення опитування дитини, щодо обставин злочину лише один раз. Після цього зібраними матеріалами зможуть користуватися усі правоохоронні органи, які залучені до слідчих дій. Також у центрах Бранахус, постраждалі будуть отримувати медичну та психологічну допомогу.

 

В умовах повномасштабної війни наявність таких центрів є особливо необхідною, адже діти зараз потерпають також від воєнних злочинів, скоєних ворогом.

 

Окрім центру за моделлю Барнахус, для надання допомоги громадянам, які постраждали від насильства, на Житомирищині працює 41 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, з яких 14 утворено цього року. Також завдяки реалізації державної субвенції в області працює чотири служби підтримки постраждалих осіб. Це два притулки у Березівській та Романівській громадах, денний центр у Курненській громаді та спеціалізована служба у Семенівській громаді.

 

На відкриття центру Барнахус до Житомирщини сьогодні завітали керівниця програми захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні пані Джин Чой, представники Міністерства юстиції та Міністерства соціальної політики, Національної поліції, прокуратури, громадських та благодійних організацій, що опікуються захистом дітей.

 

Дякуємо усім, хто доклав зусиль для початку роботи центру Барнахус на Житомирщині.

Житомирські новини