RSS
Вівторок, 19 березня 2024, 09:47
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Якось жінка запрацювалася до пізна на роботі і вирішила подзвонити з роботи, перевірити обстановку, як там чоловік та...

На Житомирщині поліцейські провели профілактичні заходи для запобігання сімейному насильству

09.06.2017 09:34

Житомирські новини - Працівники поліції спільно з представниками соціальних служб, психологами, медиками та іншими фахівцями активізували заходи із запобігання насильству в сім’ї та злочинам на побутовому ґрунті. Для надання допомоги потерпілим родинам  упродовж двох тижнів травня-червня до відповідальності притягнуто понад 250 сімейних дебоширів, винесено майже 150 офіційних попереджень про неприпустимість вчинення насильства та захисних приписів.

Поліцейські підрозділів превентивної діяльності працювали з цільовими групами громадян, які стикаються у житті з сімейним насильством. Зокрема відвідували за місцем проживання полісян, які перебувають на обліку у зв’язку зі схильністю до вчинення насильства по відношенню до своїх рідних.

Загалом за період проведення операції, з 24 травня по 7 червня, до поліції області надійшло 287 заяв, повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з насильством у сім’ї. За результатами проведених перевірок у 5 випадках виявлено ознаки злочинів, а відтак розпочато відповідні досудові розслідування. Решту винуватців, а їх 252, було притягнено до адміністративної відповідальності за ст. 173-2  (Вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми) КУпАП. Покаранням, відповідно до законодавства, їм стануть громадські роботи або адміністративний арешт.

- На жаль, у понад третині випадків учасниками сімейних розбірок ставали неповнолітні, - коментує заступник начальника ГУНП в Житомирській області Артем Лисогор. – Такі родини беруться під особливий контроль, з ними працюють соціальні працівники, у разі потреби дітей тимчасово вилучають з родин або ж взагалі вирішується питання про позбавлення дорослих батьківських прав.

Серед заходів впливу на осіб, які неодноразово вчиняють насильство у сім’ї, є винесення захисного припису та направлення їх на проходження корекційнихпрограм. За останніх 2 тижні поліцейськими за  погодженням з прокуратурою було винесено 12 таких актів, відповідно до яких агресорам заборонялося вчиняти певні дії стосовно жертви насильства: телефонувати їй, спілкуватись, отримувати інформацію про її місце перебування тощо.

За цей же час на облік поставлено 115 сімейних дебоширів, з них – 106 чоловіків та 9 жінок.

Поліцейські нагадують, що будь-хто з громадян, у будь-якому віці має право звернутися по допомогу у разі вчинення відносно них насильства. З родинами у такому разі працюють не тільки працівники поліції, а й представники відділів у справах сім’ї, молоді та спорту та служби у справах дітей, які допомагають знайти вихід з кризової ситуації, навчають методам розв’язання конфліктів без застосування насилля.

Житомирські новини