RSS
Понеділок, 4 березня 2024, 21:17
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Житомир, в одній із квартир міста: Знаєш, мила, досить мене пригнічувати та постійно «пиляти»! Все, набридло так жити!...

На Житомирщині прокурори встановили схему незаконного заволодіння тисячами гектарів сільгосп- та лісгоспземель

30.11.2023 12:55

Житомирські новини - Мова йде про землі припинених колективних сільгосппідприємств.

Із 1 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».


Закон врегульовує питання реєстрації цих земель як власності об’єднаних територіальних громад, на території яких вони розташовані.


Водночас встановлено, що недобросовісні товариства під виглядом так званого «правонаступництва» ліквідованих КСП незаконно заволоділи землями на території громад Житомирської області.
На підставі державних актів на право колективної власності на землю 90-х років вони зареєстрували за собою право приватної власності. Відтак позбавили ОТГ можливості раціонально ними розпоряджатися й передавати на конкурентній основі в оренду, що у свою чергу призводить до недоотримання коштів місцевими бюджетами.
У межах своїх представницьких повноважень регіональна прокуратура повертає у судовому порядку громадам незаконно оформлені землі.

Прокурори заявили 19 позовів про витребування 9500 га земель з незаконного володіння фіктивних правонаступників колективних сільгосппідприємств.


Наразі Верховний Суд прийняв остаточні рішення про задоволення 3 таких позовів. Із користування недобросовісних приватних підприємств витребувано в понад 2000 га земель.


Нещодавно на виконання рішень суду за позовами прокурорів забезпечено реєстрацію у комунальну власність 117 земельних ділянок. Їх загальна площа – 1374 га. Землі фактично повернуто Чоповицькій та Малинській об’єднаним територіальним громадам Коростенського району.


Так, за позовом заступника керівника Житомирської обласної прокуратури витребувано 47 земельних ділянок площею 625 га на користь Малинської міської ради.


Верховний Суд підтримав доводи прокурора про те, що сільськогосподарський виробничий кооператив не є правонаступником колективного сільгосппідприємства, оскільки сама вказівка про це у статуті не підтверджує факт дійсного правонаступництва.


Реєстрація права приватної власності на землю на підставі державного акту на право колективної власності є протиправною. Чинним законодавством не передбачено автоматичного переходу права колективної власності у приватну.


Діяльність КСП станом на період внесення змін до законодавства припинено, а землі, що залишилися після розпаювання, мали бути передані в комунальну власність. Наразі Малинська міська рада зареєструвала на них право комунальної власності.


Системна робота для усунення порушень земельного законодавства триває. Щодо решти земель справи перебувають на розгляді судів різних інстанцій.

Житомирські новини