RSS
Вівторок, 19 березня 2024, 05:31
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Якось жінка запрацювалася до пізна на роботі і вирішила подзвонити з роботи, перевірити обстановку, як там чоловік та...

Поліція розшукує шахрая, який купив у житомирянки кольє без грошей

28.07.2017 09:30

Жінка сподівалася вигідно продати своє золоте кольє, про що розмістила оголошення на сайті. Після отримання фіктивного смс-повідомлення нібито з банку про зарахування 11 тисяч гривень вона довірила цінну річ незнайомцю. Лише згодом зрозуміла, що її ошукано, та звернулася до поліції.

Удень 25 липня до Житомирського відділу поліції звернулась 56-річна жителька обласного центру із повідомленням про ошуканство. Схвильована жінка розповіла, що минулого вечора віддала своє золоте кольє незнайомцеві, вірячи, що здійснила вигідну продажу.

Як з’ясувалось, заявниця розмістила оголошення про продаж коштовної речі на одному з популярних інтернет-сайтів. Досить швидко знайшовся покупець, який дійшов згоди щодо ціни та пообіцяв перерахувати кошти на її банківський рахунок. А от ювелірний виріб жінку попросив віддати посередникові, який завітає до неї після сплати. Мовляв, річ надто цінна, щоб пересилати її будь-яким способом.

Відтак увечері на мобільний телефон заявниці надійшло смс-повідомлення про зарахування на її банківський рахунок 10 800 гривень - суми, обумовленої з покупцем. Жінка не звернула увагу, що номер відправника дещо відрізнявся від банківської системи розсилки. Та й посланець покупця вже прийшов, аби забрати товар. Тож господиня віддала цінну річ незнайомцеві.

Лише наступного дня, спробувавши зняти кошти, жінка зрозуміла, що її ошукали. Виявилось, що її рахунок ніхто не поповнював. Житомирянка звернулась до поліції.

Нині відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські проводять заходи для встановлення осіб, причетних до злодіяння.

Разом з тим правоохоронці наголошують, що уникнути подібних неприємностей досить легко, варто лише дотримуватися низки простих правил:

- уважно читайте смс-повідомлення, що приходять на ваш мобільний телефон. Звертайте увагу на номер відправника. Нікому не повідомляйте секретні коди, що надходять задля підтвердження певних операцій;

- у жодному разі не вказуйте в оголошеннях, розміщених у мережі Інтернет, номери телефонів, які «прив’язані» до вашої банківської картки;

- нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації (номер банківської картки, рахунку, CVV-код, пін-код тощо), особливо в телефонному режимі;

- використовуйте захищену спеціальними програмами комп’ютерну техніку під час проведення грошових переказів у мережі Інтернет;

- намагайтеся не сплачувати наперед за замовлений товар, користуйтеся послугою післяплати, що наразі надається поштовими відділеннями, транспортними компаніями та службами доставки;

- будьте обережні під час купівлі занадто дешевого товару – швидше за все, вас намагаються ошукати;

- у питаннях фінансового характеру керуйтеся здоровим глуздом, а у разі потреби  радьтеся з фахівцями.

Тож саме від вас залежить, наскільки вдалими та продуктивними стануть ваші придбання через ресурси інтернет-мережі.

Житомирські новини
Теги: