RSS
Неділя, 16 червня 2024, 08:38
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Баба Надя заглянула в банк, побачила, що черг немає, усі віконця вільні, всі оператори на місцях та привітливо посміхаються...

Рада з питань ВПО при Житомирській ОВА відзвітувала про виконану роботу

06.06.2024 17:22

Житомирські новини - Нині до складу Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Житомирській обласній військовій адміністрації входять 24 особи, 11 із яких є ВПО.

 

Про це відзвітували заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський, директорка Департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Грищук та радниця начальника ОВА з гуманітарних питань і ментального здоров‘я Ірина Гладка під час засідання Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

 

З часу утворення у серпні 2023 року Рада ВПО провела 3 засідання та 4 позачергові зустрічі. На них обговорювалися питання щодо потреб внутрішніх переселенців.

 

Рада розробила власний план, який містить такі завдання:

 

представляти інтереси ВПО в органах місцевого самоврядування для реалізації регіональної політики у сфері забезпечення та захисту прав й інтересів внутрішніх переселенців;

 

сприяти діяльності територіальних громад в адаптації та інтеграції внутрішніх переселенців;

 

допомагати створювати безпечний життєвий простір у нових місцях проживання.

 

Зазвичай внутрішньо переміщені особи зверталися для розв’язання житлових питань, отримання гуманітарної допомоги та юридичних консультацій.

 

У межах реалізації проєкту «Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб» передбачене проведення семінарів для внутрішньо переміщених осіб на тему: «Трудові відносини в умовах воєнного стану».

 

На 2024 рік в області було затверджено Комплексну програму соціальної підтримки ВПО. Метою програми є:

 

здійснення заходів, спрямованих на забезпечення реалізації прав і задоволення потреб ВПО;

 

поліпшення умов проживання;

 

створення фінансових, організаційно правових і технічних механізмів для забезпечення комфортного соціального клімату й досягнення позитивних зрушень щодо рівня і якості життя населення.

 

За ініціативою Ради з питань ВПО у співпраці з ГО «Волонтерський штаб Житомира» було проведено оцінку потреб внутрішньо переміщених осіб у Житомирській області.

 

Відповідні анкети з QR-кодами були розміщені у департаментах соціального захисту, торгових центрах та освітніх закладах області. В опитуванні взяли участь 1209 переселенців.

Житомирські новини