RSS
Вівторок, 8 жовтня 2024, 18:31
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 19 вересня 2024 року, в Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегацією Естонського центру міжнародного співробітництва з розвитку (ESTDEV).
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Олена Рибчинська
Вибори під час війни: що насправді думають українці?

Незважаючи на те, що президентський термін Володимира Зеленського 20 травня 2024 року добіг кінця,...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Чиновник запізнився на роботу та змушений писати пояснювальну записку: - Я прийшов на роботу о 10-00, а не в 09-00, тому що до 10-00...

Релігійні громади ще двох сіл Романівщини разом з настоятелем перейшли до Житомирсько-Поліської єпархії ПЦУ

09.06.2023 12:22

Житомирські новини - Шостого червня парафії сіл Гордіївка Романівської громади та Печанівка Миропільської громади разом з настоятелем Василем Копиняком перейшли до Житомирсько-Поліської єпархії ПЦУ. Про це восьмого червня повідомила пресслужба Житомирсько-Поліської єпархії.

У повідомленні, зокрема, сказано, що на письмові прохання прихожан з Гордіївки та Печанівки і їхнього настоятеля Василя Копиняка керуючий Житомирсько-Поліською єпархією архієпископ Житомирський і Поліський Володимир видав укази про перехід цих релігійних громад з УПЦ (МП) до Житомирсько-Поліської єпархії ПЦУ.

"Архіпастир також мав розмову з членами громад та разом з духовенством і прихожанами відслужив молебні в храмах за Перемогу України над російським окупантом", – пише пресслужба єпархії.

У коментарі Суспільному архієпископ Володимир розповів, що з початку повномасштабної війни Росії з Україною до Житомирсько-Поліської єпархії перейшли із УПЦ (МП) 23 парафії.

"Парафії переходять до нас переважно вже зі своїми священниками, як це, власне, було і у випадку з Гордіївкою та Печанівкою. Цей момент є важливим для кадрової політики церкви. Наша особливість в тому, що ми намагаємося більше працювати з прихожанами задля того, аби не мати розколів усередині релігійної громади. Адже є чимало випадків, коли села розділяються – частина людей переходять у ПЦУ, а частина – лишаються в УПЦ. Так виходить, що парафія розколюється. У нас же, якщо священник хоче переходити в ПЦУ, але бачить, що громада не готова, то він краще трохи зачекає, ще проведе з людьми роботу і підготує їх до переходу, щоб не було розколу та розділень у громаді села", – говорить архієпископ.

Станом на зараз до складу Житомирсько-Поліської єпархії входять понад 60 парафій.

"Не всі вони діючі, бо десь немає церкви, а є лише фігура, до якої приїздить служити священник, – каже керуючий єпархії. – У Гордіївці та Печанівці храми є. Ці села знаходяться в межах територій колишнього Романівського району: за травень-червень 2023 року у мене там утворилося Романівське благочиння – до нашої єпархії ПЦУ перейшли шість парафій із трьома священниками. У травні до нас перейшла громада села Слободище Бердичівського району – щоправда, без настоятеля. А от у межах територій колишнього Пулинського району маємо гарний приклад: там священник з однієї парафії зараз має п'ять парафій, а шосту він створив сам. Це новоутворена парафія – там люди дізналися, що священник перейшов до ПЦУ, і запросили його, щоб він опікувався їхньою громадою".

Зі слів архієпископа Володимира, з початком повномасштабної війни релігійні громади Житомирщини почали активніше переходити до Житомирсько-Поліської єпархії.

"Практично всі священники, які переходять до нас, з початком повномасштабної війни вже почали служити українською мовою – хто самостійно, хто під тиском своїх прихожан. Тобто за цей рік духом вони вже були в нашій українській церкві, лишалося тільки зробити юридичний перехід. Зараз на слуху переважно владика Паїсій і Житомирсько-Овруцька єпархія, тому я хочу наголосити, що в Житомирській області єпархій є дві – не лише Житомирсько-Овруцька, а й Житомирсько-Поліська. Можливо, ми не такі медійні, але теж радо приймаємо до себе релігійні громади Житомирщини", – сказав архієпископ Володимир.

Житомирські новини