RSS
П'ятниця, 29 березня 2024, 01:18
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі на вулиці Михайлівській чутки доходять швидше, ніж SMS... 

Серед отримувачів мікрогрантів на Житомирщині – 62 жінки

19.02.2023 10:46

Житомирські новини - Програма мікрокредитування «Власна справа» реалізується в рамках урядового проєкту єРобота з липня 2022 року. Початківці в бізнесі та вже досвідчені підприємці мають можливість отримати грантові кошти до 250 тис. грн для започаткування або розвитку бізнесу. Головна умова програми – створення нових робочих місць, не менше двох для отримання максимальної суми гранту.

На Житомирщині за підсумками дії програми торік - 123 схвалені бізнес-проєкти, 62 з яких подані жінками. Більшість учасниць – підприємниці з досвідом, а третина скористались грантом для старту в бізнесі.

Напрями підприємницької діяльності жінок – різноманітні. Це і відкриття гастро-бару, салону краси, кав’ярні чи центру раннього розвитку дитини. Це і створення ортопедичного центру, стоматологічного кабінету та ресторану здорового харчування. Це організація виробництва 3D-сувенірів, дитячого текстилю та вирощування пряних трав в теплицях. Це розширення діяльності танцювальної студії, святкової агенції чи клубу віртуальної реальності.

Серед бізнес-ідей, для реалізації яких жінки отримали грантові кошти, - і не зовсім жіночі види діяльності: здійснення вантажних перевезень, започаткування виробництва з виготовлення виробів з натурального дерева та створення майстерні з виробництва екотоварів на заміну пластику.

«Жінки дуже активні на ринку праці – зазначає директорка обласного центру зайнятості Галина Корінна. Безробіття на Житомирщині традиційно має «жіноче» обличчя, але в період війни ця тенденція ще посилилась. Зараз серед зареєстрованих безробітних – 71% жінок, тоді як рік тому частка жінок складала 57%. Разом з тим, жінки дуже відповідально ставляться до пошуку роботи. Вони – активні учасниці різних семінарів і тренінгів, які проводяться в службі зайнятості, беруть участь у ярмарках вакансій, відвідують роботодавців. У бізнесі також, як бачимо, жінки нарівні з чоловіками».

Житомирські новини