RSS
Понеділок, 20 травня 2024, 17:41
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Чиновник запізнився на роботу та змушений писати пояснювальну записку: - Я прийшов на роботу о 10-00, а не в 09-00, тому що до 10-00...

У Житомирській області продовжується посів зернових та зернобобових культур

24.05.2023 17:27

Житомирські новини - За інформацією Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОВА, зернові та зернобобові культури в усіх категоріях господарств області станом на 23 травня посіяно на площі 247,0 тис. га, що складає 78,5% до запланованого.

 

Відставання посівної кампанії до минулого року зумовлене несприятливими погодними умовами, які складались в кінці березня та в першій, другій декаді квітня, в зв’язку з надмірним перезволоженням верхнього шару ґрунту аграрії не змогли розпочати посів ранніх культур в оптимальні агротехнічні терміни. Тому масовий посів на території Житомирської області в південній частині регіону почався в третій декаді квітня, а в північній в основному в першій декаді травня.

 

Ранні зернові та зернобобові культури у всіх категоріях господарств області посіяні на площі 64,1 тис. га, або 91,4 % до прогнозу, посів ранніх культур наближається до завершення, зокрема посіяно:

 

– яру пшеницю на площі 19,0 тис. га;

 

– ярий ячмінь на площі 16,2 тис. га;

 

– овес – 27,0 тис. га;

 

Зокрема завершено посів гороху – 1,4 тис. га, або 135% до запланованого.

 

Серед пізніх зернових культур посіяно:

 

Кукурудзу на зерно на площі 177,8 тис. га.

 

Гречку посіяно на площі 3,9 тис. га.

 

Просо – 1,2 тис. га.

 

Із технічних культур завершено посів цукрових буряків та ярого ріпаку. Відповідно посіяно 2,1 тис. га ярого ріпаку (100% до прогнозу).

 

Цукрові буряки посіяно на площі 13,8 тис. га (123,2% до запланованого; +8,4 тис. га на цю дату у минулому році). Площа під цукровими буряками в цьому році зросла майже у 2,5 рази.

 

Соняшник посіяно на площі 132,8 тис. га. Сою посіяно 160,1 тис. га.

Житомирські новини