RSS
Понеділок, 21 жовтня 2019, 00:40
Суспільно-інформаційний ресурс громади
На цьому наголосив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко під час брифінгу, який провів для журналістів сьогодні, 16 жовтня.
Про це сказав Віталій Бунечко 9 жовтня, під час пресконференції для ЗМІ, а також показав журналістам, як виглядає нова структура ОДА.
Депутати не підтримали звернення щодо неприпустимості імплементації «формули Штайнмайєра» до Президента України, КМУ та ВРУ – за це проголосували лише 25 депутатів, що є недостатньою кількістю для прийняття рішення.
У рамках Другого форуму регіонів України та Білорусі в присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка було підписано низку двосторонніх документів.
іменинники

Рафальський Олег Олексійович - високопосадовець, політик

Микола Череднік
Про вибори

Зовсім скоро закінчиться виборча кампанія. Дуже хочеться, щоб разом із нею закінчилася ера старої по...

Andrey Sobolev
Чи «доросли» Україна та українці до подвійного громадянства?

За Основним Законом нашої держави, в Україні для наших співгромадян закріплено принцип єдиного грома...

Мірон Степанюк
Международная организация InformNapalm бьет тревогу: Россия прямо угрожает независимости и суверенитету Беларуси

В белорусской службе международной организации InformNapalm заявляют, что независимость страны - под...

Irinka Belova
Чому Росія хоче звинуватити Україну в тиску на свободу слова

За роки війни на Сході Україна відчула гострий всебічний тиск агресора, спрямований на формування не...

Віктор Мельниченко
У Житомирі 3 тисячі вірян вшанували чудотворну Подільську ікону Божої Матері

Сьогодні православний світ святкує стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці. А кілька дні...

Житомирські новини
Сергій Сухомлин: Як зроблю 70% обіцяного, тоді піду на другий та останній строк
Сергій Сухомлин: Як зроблю 70% обіцяного, тоді піду на другий та останній строк
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Будучи членом Всеукраїнської асоціації із паблік рілейшнс (UAPR), отримала в користування цікаву презентацію. Від сьогодні планую серій публікацій. Зокрема, темою сьогоднішньої обрала - "Мачо відходять в минуле". Мова йде не про дискотеки та кафе, а про державний сектор, політику, бізнес.
Посміхнись  
- Житомир, в одній із квартир міста: Знаєш, мила, досить мене пригнічувати та постійно «пиляти»! Все, набридло так жити!...

Володимир Піньковський: Коаліція Верховної Ради України розвалюється на очах

10.07.2015 09:09

Житомирська область, вибори 2015 - Трохи більше пів року тому назад, а саме, 21 листопада 2014 між представниками політичних партій Народного Фронту, Блоку Петра Порошенка, Об’єднання Самопоміч, ВО Батьківщина та Радикальної партії Олега Ляшка було підписано коаліційну угоду про співпрацю між парламентськими політичними партіями, які, спираючись на існуючі можливості та умови, об’єднуються задля реалізації поставленої мети.

Це кількісно найпотужніше демократичне парламентське об’єднання в новітній історії України, яке фізично об’єднало 296 депутатів, що без малого, всього 5 голосів, становлять конституційну більшість. Сьогоднішнє парламентське утворення, як і попередні, в першу чергу зайнялось розподілом посад в найвищому керівництві країни, «виторговуючи» для себе, хлібні місця в уряді, парламенті, в прокуратурі, на митниці та в судах.

Це і логічно, час не певний, вкрадені і вкладені кошти в передвиборчу компанію потрібно терміново повертати, максимально капіталізовувавши виграш та перейти в нову фазу - монетизації в умовах нових парламентських можливостей. Пересічному громадянину здавалось би, з таким потужним кількісним демократичним об’єднанням «гори можна звернути», а не займатись «мишиною вознею» по переграванням один-одного, але, на жаль, саме цим парламентарі і займаються сьогодні в першу чергу. Короткий час спільної співпраці коаліціантів довів, що новоутворення дуже і дуже слабке за своєю природою в зв’язку з відсутністю спільних ідеологічних бачень, або відсутністю в більшості випадків ідеологічних компонентів взагалі.

Отож, виявляється, коаліція ніщо інше, як клуб по інтересах , і як ми бачимо та знаємо, інтереси у всіх настільки однакові, я маю на увазі матеріально-фінансові, та і настільки у всіх різні, я кажу про їх розміри, а це і є основним питанням розбрату та непорозумінь. А тепер по суті нашої розмови, яка зводиться до того, що з великою вірогідністю вже найближчим часом коаліція демократичної, після -майданівської більшості перестане існувати. Фактично, вона розпалась вже, але ще не оформила це юридично та не оголосила про це всьому світу. Прогнозую, що в найближчий час принцип: «кожен сам за себе» буде вигідний всім, бо на носі осінні вибори до органів місцевого самоврядування, а це перспектива сподобатись електорату, та як завжди, купити його дешевими популістичними гаслами на кшталт «цього разу вже точно буде - все тільки для народу».

Нинішня коаліція вже оформила б свій розпад і юридично, але стримує її те, що міжнародні політичні і фінансові інституції миттєво відреагують на цю подію та понизять індекси основних котувань щодо держави Україна та призупинять співпрацю по багатьох важливих для нас позиціях. В цьому випадку невідворотнє чергове суттєве знецінення національної грошової одиниці гривні, пришвидшення інфляційних процесів, скорочення притоку іноземних інвестицій, чергові соціальні потрясіння.

І, як я вже зазначав, причиною всьому цьому сьогоднішньому парламентському безладу – місцеві вибори, що затьмарило реальну уяву для більшості політикуму, які сплять і бачать, як вони та їх ставленики на місцях і надалі керують містами, областями, районами та селами.

Чому так важливо це запитаєте Ви, а я відповім, бо заняття політикою в нашій державі є мега прибутковим бізнесом на будь якому рівні, в тому числі і на місцевому аж до сільського, в який не потрібно інвестувати кошти, дбати про збут продукції, утримувати складські приміщення та людей.

Все це є в ресурсі держави та місцевих органів влади, всім цим можна безоплатно та майже безконтрольно користуватися знімаючи вершки в тій кількості, скільки власна совість дозволяє, правда, якщо вона, совість, взагалі то є ?

І ще, згідно децентралізації влади нинішні, сьогоднішні та майбутні територіальні громади будуть мати значно більше ресурсів, в тому числі і фінансових, отож, ціна посади голови невеличкого міста стане значно вищою та впливовішою ніж, наприклад депутата РВ або прокурора. Фінанси уже частково з центрального бюджету перейшли на місця, адже бюджет-2015 вже передбачає елементи фінансової децентралізації. Бюджети всіх українських міст на сьогодні фактично зросли від 30 до 46%, і, місцевий політикум реально відчувши запах грошей та новий можливостей, як кажуть в народі «будуть рвати кігті», і робити все, аби прийти до влади та стати у керма її розподільчого механізму – фінансів та наявних місцевих ресурсів.

Я оптиміст по життю, але, якщо нинішня коаліція розвалиться, то безперечно цей факт поставить під загрозу український суверенітет, незалежність, відносну стабільність в нинішніх умовах і територіальну цілісність, отож, будьте здоровими та тримайте порох сухим за будь якої погоди.

Житомирські новини