RSS
Четвер, 28 вересня 2023, 08:00
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сьогодні на мадайнчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.
Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Ігор Переверзев
Депутат Оліївської громади організовано намагається повалити діючу владу

В Оліївській територіальній громаді депутатом Борисом Ткаченком створено групу депутатів "За розвито...

Andrey Sobolev
Впровадження державної мови, як засіб формування національної свідомості українського суспільства

Єдина державна (офіційна) мова має виступати виключно об’єднуючим чинником. Мова - не лише за...

Sergey Levickiy
Стан УПЦ (МП) в умовах воєнної агресії Російської Федерації.

Після анексії Криму з боку РФ та воєнного втручання Росії на Донбасі, питання єдиної православної це...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
На сайті 104.ua в особистому кабінеті клієнти АТ «Житомиргаз» вже мають сформовані платіжки за розподіл блакитного палива. Їх можна завантажити та сплатити онлайн.  Житомиряни можуть оплатити швидко та просто через сервіси 104.ua. Використовуйте онлайн-сервіси для розрахунку за розподіл газу в будь-який зручний для вас час.
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
Посміхнись  
- Телефонує безробітний житомирянин у приймальню місцевого чиновника: — Алло, це приймальня Івана Івановича. Слухаю —...

До Житомира завітала делегація з Естонії

31.05.2023 10:57

Новини Житомира - На зустрічі, що відбулася у міській раді, було обговорено основні напрямки майбутньої співпраці в освітній та соціальній сферах, а саме: розвиток професійно-технічної освіти та будівництво дитячого будинку сімейного типу.

«У своїй роботі ми не пропонуємо лише своє бачення, а керуємося потребами, які виникають безпосередньо на місці, та запитами, які до нас надходять», – сказала старший проєктний менеджер Естонського центру міжнародного розвитку Анна Сілем.

Незважаючи на те, що Естонія – невелика країна, там завжди високо цінували освіту. Рівень витрат на освіту в Естонії становить 6,8% ВВП.

Після відновлення незалежності Естонії в 1991 році структурні зміни в економіці вимагали радикальної реорганізації мережі закладів професійно-технічної освіти. Система професійної освіти Естонії розвинулась в плані змісту, методів навчання та інфраструктури.

За словами керівника процесів галузі управління державними та освітніми закладами Міністерства освіти та науки Естонської Республіки Рауля Аммера, реорганізація мережі закладів ПТУ здійснювалася на основі широкомасштабних угод з органами місцевого самоврядування та навчальними закладами. «Результатом оптимізації стала мережа закладів професійно-технічної освіти, яка відповідає потребам у навчанні як молоді, так і дорослих та має сучасне обладнання», – сказав пан Аммер.

У Житомирі 5 закладів професійно-технічної освіти. «Ми розуміємо, що система працює недостатньо ефективно, та усвідомлюємо необхідність реформ, щоб ці навчальні заклади могли забезпечувати потреби ринку праці. До прикладу, учні навчаються на застарілому обладнанні, замість того, щоб опановувати сучасні технології, які реально використовуються на виробництвах», – зазначив директор департаменту освіти міської ради Валентин Арендарчук.

Починаючи з 2018 року Україна взяла курс на те, щоб максимально замінити виховання дітей у інтернатах на виховання в сім’ях шляхом створення дитячих будинків сімейного типу. Адже кожна дитина має жити в сім’ї.

За словами керуючої справами міської ради Ольги Пашко, на сьогодні в Житомирі 12 дитячих будинків сімейного типу, включаючи 2 будинки, які були створені за підтримки німецького благодійного фонду «Міст в життя» під керівництвом Вальдемара Шрьодера. Крім того, Житомир прийняв 7 таких сімей, які є внутрішньо переміщеними особами. Одна з них приїхала з Херсону, виховує 5 дітей та має намір залишитися жити у Житомирі. Вони вимушені орендувати житло. На жаль, у нас немає приміщення, яке можна надати їм для проживання.

Керівник проєкту розвитку інфраструктури в Україні Тармо Нідо повідомив: «З нашої сторони є рішення про будівництво житлового приміщення для дитячого будинку сімейного типу. Минулого тижня було оголошено конкурс, в якому можуть брати участь архітектори з Естонії та України, для того, щоб спроектувати будинок».

Заступниця міського голови Світлана Ольшанська каже, досвід Естонії цікавий насамперед процесом реформування: «Обидві країни мали спільне радянське минуле. Нам цікаво перейняти досвід та знання в тих сферах, в яких країна пішла вперед. Сьогодні Естонія готова нам підставити своє плече…»

Житомирські новини