Редактор польського сайту «Rebelya», власник фірми New Media Xpress Пьотр Палка:
Порошенко є одним з тих людей в Україні, які добре розуміють, в чому полягає політика і в якій геополітичній і суспільній ситуації перебуває Україна зараз. Він добре відчув акценти такого суспільного бунту, як Майдан. Зверніть увагу, обличчями Майдану були Луценко, Кличко, Тягнибок і так далі, однак жоден з них не мав таких шансів на виборах, як Порошенко, який був на Майдані, але трохи в інший спосіб.
Щодо самого Президента, то, з одного боку, він зараз міцно зв’язаний із Заходом. Зрештою, зазвичай, Президент України спочатку їздив до Москви, як до свого найсильнішого сусіда, а цього разу все по-іншому – він їздить до Польщі.
Це у нас також багато обговорювалося і сприймалося як доказ того, що Польща буде тепер важливішим партнером, ніж Росія. А Польща, значить, і Захід. Це був своєрідний проатлантичний жест з боку Порошенко. Однак, з другого боку, Порошенко є представником української олігархії, що підтверджується його підприємницьким і трохи політичним минулим. Він має певні зв’язки на сході, в Росії. Я чув про його таємничу зустріч з Дмитром Фірташем у Відні незадовго до арешту останнього американськими структурами. Був певний дозвіл з Москви, щоб вибори відбулися, не було якогось радикального супротиву, спрямованого на їх блокування. І це також доказ, що існує порозуміння.
Насправді, і українці, і поляки, і уся міжнародна спільнота повинні пильно слідкувати за діями Порошенка: що він буде робити, чи гратиме в обидві сторони, чи буде замилювати Москву, щоб не посилювати конфлікту, і тим часом штовхати Україну в західному керунку, чи буде більш скерований на Захід, чи знову повернеться до тісної співпраці з Росією, як тільки збройний конфлікт затихне. Зверніть увагу, що Януковича обрали як все-таки більше проросійського президента, але він часто приймав рішення антимосковського характеру, як в економічній, так і в інших сферах. Хоча також лавірував між Росією і Заходом, що призвело згодом до протесту, який його і зніс. І Янукович опинився в ситуації без виходу. Я думаю, так і Порошенко буде або лавірувати, або ж більш рішуче скерує державу на захід.
Записала Тетяна Пашкевич