RSS
Вівторок, 23 квітня 2019, 01:39
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сотрудники СБ Украины задокументировали получение сообщниками от местного частного предпринимателя двух «траншей» взятки по пятьсот американских долларов.
Також, за словами урядовця, Центр надаватиме підтримку й українцям з інших областей України, які потребуватимуть допомоги.
Якраз під час отримання неправомірної вигоди військова прокуратура Житомирського гарнізону разом із слідчими Нацполіції та оперативниками Управління захисту економіки затримали хабарника на гарячому.
Однією з основних тем Юлії Тимошенко на виступах була війна на Сході України, окупація Криму та скандал у оборонній сфері. 
Мірон Степанюк
Шахраї, чи пастка для довірливих

В мережі Інтернет розміщується безліч пропозицій та обіцянок від Духовного центру «Відродження...

Микола Череднік
МІСЬКА РАДА ВЧЕРГОВЕ ПРИЙНЯЛА НЕЗАКОННЕ РІШЕННЯ

З 11 лютого до навчальних закладів міста не будуть допускати дітей, які не мають довідки про щепленн...

Віктор Мельниченко
У Житомирі 3 тисячі вірян вшанували чудотворну Подільську ікону Божої Матері

Сьогодні православний світ святкує стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці. А кілька дні...

Сергій Пастух
Антифейк — ответ российской пропаганде о Мариуполе

«Самое обидное, что в информационной войне всегда проигрывает тот, кто говорит правду, он огра...

Andrey Sobolev
Росія може вдатися до провокацій на День незалежності України

Починаючи з 2014 року, на День незалежності України, Росія та підконтрольні їй бойовики, запекло обс...

Житомирські новини
Сергій Сухомлин: Як зроблю 70% обіцяного, тоді піду на другий та останній строк
Сергій Сухомлин: Як зроблю 70% обіцяного, тоді піду на другий та останній строк
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Будучи членом Всеукраїнської асоціації із паблік рілейшнс (UAPR), отримала в користування цікаву презентацію. Від сьогодні планую серій публікацій. Зокрема, темою сьогоднішньої обрала - "Мачо відходять в минуле". Мова йде не про дискотеки та кафе, а про державний сектор, політику, бізнес.
Посміхнись  
- Cидить місцевий чиновник у ресторані в центрі міста, сумний такий, голову руками підпирає. Перед ним на столі стоїть...

Леонід Шевчук - маестро, який вчить бачити красу життя

16.07.2014 22:16

12 липня – День фотографа

Житомир останнім часом приємно дивує. Все більше бачиш на вулицях людей, що прагнуть зупинити цікаву мить. Фотографують на телефони, айфони, планшети. Є і любителі з досить дорогими фотоапаратами. Дух пізнання і творчості жене їх  за цікавим кадром у дощ і спеку. Шукають незвичний ракурс звичних речей, цікаві обличчя та персонажі. Приємно подивитися і на здобутки таких фотоаматорів та митців під час «фотосушок» - виставок, що влаштовуються просто неба на вулиці чи у парку. Вони теж спонукають діяти і творити. Отож, фотографія, як мистецтво, щільно входить у наше повсякденне життя.

У цьому процесі є і внесок визнаного житомирського фотомайстра, члена Спілки журналістів України, члена Спілки фотохудожників України Леоніда Шевчука, який ось уже 25 років веде фотогурток при Житомирському центрі творчості дітей і молоді. Щороку гурток відвідує до півсотні дітлахів. Треба бачити, з яким захопленням біжить малеча до Леоніда Маєвича на навчання! Під мудрим керівництвом педагога діти вивчають історію фотосправи (до речі, майстер створив унікальний музей ретрофотоапаратури), освоюють новітні прийоми побудови композиційних світлин за допомогою сучасних технологій, вчаться бачити красу у  найменших проявах життя.

І хоча не лише в Житомирі Леоніда Шевчука вважають метром фотосправи (його роботи не раз публікувалися в газеті «День», він активно співпрацює з УНІАН), сам  майстер  визнає, що сучасні діти здатні  і його повчити.

- Вони активні, непосидючі, з комп′ютером на «ти», а ще мають власний погляд на оточуючий світ, - розповідає митець. - Вони часто мене просто вражають ходом своїх думок, розвитком фантазій, творчим підходом до справи.

Л. М. Шевчук  - гарний вчитель, доброзичливий, уважний до своїх учнів. Можливо, мимоволі прагне бути схожим на свого наставника Миколу Андрійовича Александрова, до якого на фотогурток у Палац піонерів бігав  у юні роки, а потім по закінченні Київського технологічного технікуму, вже зі спеціальністю «фотограф-технолог», повернувся працювати та  набиратися педагогічного  досвіду.

Спливають роки у круговерті буднів. Леонід Шевчук нині відомий на всю Україну майстер. Його визнано кращим спортивним фоторепортером країни, і одну з найцінніших своїх нагород він отримав із рук керівника НОК України Сергія Бубки. Його світлини не раз визнавали кращими на престижних всеукраїнських конкурсах, а творчі виставки завжди збирають чимало шанувальників. Він давно міг би працювати в столиці та з Житомира їхати не хоче. Рідне місто, де народився, любить і вважає найкращим, бо воно не метушливе,  має свої чари, а ще  тому, що тут живе багато його друзів.

Леонід Шевчук постійно навчається, нині здобува чергову освіту, адже переконаний, що фотограф-портретист має бути насамперед психологом, щоб миттєво вловити характер людини, зрозуміти, як краще подати характерні риси чи просто підготувати людину до фотосесії, зняти скутість, викликати  довіру до фотомайстра.

Митець продовжує творчо розвиватися, багато працює, щоб мати можливість подорожувати, побачити світ. З кожної подорожі: чи то з Америки, Ізраїлю, країн Європи він привозить нові творчі доробки.

Своїм учням та усім фотолюбителям Маестро радить побільше фотографувати, ловити емоції і обов’язково роздруковувати свої світлини, бо лише тримаючи в руках фотокартку, відчуваєш її особливу енергетику. Та енергетична мить, зафіксована на папері, залишається, як скарб,  назавжди.

Ярослава ПОЛІЩУК

Житомирські новини