RSS
Вівторок, 15 жовтня 2019, 04:44
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Про це сказав Віталій Бунечко 9 жовтня, під час пресконференції для ЗМІ, а також показав журналістам, як виглядає нова структура ОДА.
Депутати не підтримали звернення щодо неприпустимості імплементації «формули Штайнмайєра» до Президента України, КМУ та ВРУ – за це проголосували лише 25 депутатів, що є недостатньою кількістю для прийняття рішення.
У рамках Другого форуму регіонів України та Білорусі в присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка було підписано низку двосторонніх документів.
У рамках Другого форуму регіонів сьогодні, 3 жовтня, у Житомирі пройшла зустріч голів регіонів України та Республіки Білорусь. Під час заходу учасники підписали 3 угоди про партнерство між містами двох країн.
Микола Череднік
Про вибори

Зовсім скоро закінчиться виборча кампанія. Дуже хочеться, щоб разом із нею закінчилася ера старої по...

Andrey Sobolev
Чи «доросли» Україна та українці до подвійного громадянства?

За Основним Законом нашої держави, в Україні для наших співгромадян закріплено принцип єдиного грома...

Мірон Степанюк
Международная организация InformNapalm бьет тревогу: Россия прямо угрожает независимости и суверенитету Беларуси

В белорусской службе международной организации InformNapalm заявляют, что независимость страны - под...

Irinka Belova
Чому Росія хоче звинуватити Україну в тиску на свободу слова

За роки війни на Сході Україна відчула гострий всебічний тиск агресора, спрямований на формування не...

Віктор Мельниченко
У Житомирі 3 тисячі вірян вшанували чудотворну Подільську ікону Божої Матері

Сьогодні православний світ святкує стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці. А кілька дні...

Житомирські новини
Сергій Сухомлин: Як зроблю 70% обіцяного, тоді піду на другий та останній строк
Сергій Сухомлин: Як зроблю 70% обіцяного, тоді піду на другий та останній строк
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Будучи членом Всеукраїнської асоціації із паблік рілейшнс (UAPR), отримала в користування цікаву презентацію. Від сьогодні планую серій публікацій. Зокрема, темою сьогоднішньої обрала - "Мачо відходять в минуле". Мова йде не про дискотеки та кафе, а про державний сектор, політику, бізнес.
Посміхнись  
- Одного разу в американського дипломата запитали: - Що таке чиновницька дипломатія? Американець відповів: - О! Це...

95 окрема аеромобільна бригада (Житомир)

Військові підрозділи - Житомирська 95-а окрема аеромобі́льна бригада Сухопутні війська Збройних Сил України — військове з'єднання аеромобільних військ України й за організаційно-штатною структурою входить до складу Сухопутних військ ЗСУ.

Історія з'єднання
На підставі Директиви Генерального штабу Збройних Сил України № 155/1/0605 від 12.12.1992 року почалося формування 95 Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Аеромобільних військ.

Формування 95 Навчального центру Аеромобільних військ розпочалось в м. Суми на базі Сумського вищого командного артилерійського училища.

Згідно з наказом Міністра оборони України № 010 від 1 лютого 1993 року було ухвалено перемістити формування Навчального центру в Житомир на 4606 базу зберігання озброєння та техніки ППО. Навчальний центр комплектувався з офіцерів-десантників, які після проголошення незалежності України повернулися на рідну землю, а також із найкращих військовослужбовців інших родів військ, які висловили бажання служити в елітних військах Збройних Сил, та були придатні за станом здоров'я. Старожилами з'єднання, які одні з перших почали заснування, по праву вважаються підполковники Котляр Сергій Петрович, Чумаченко Євген Григорович, Кубрак Олег Вікторович, майори Грохольський Анатолій Станіславович, Зінчук Володимир Петрович та інші.

Першим командиром 95 Навчального центру, а в подальшому начальником управління Аеромобільних військ, був генерал-майор Раєвський Віталій Анатолійович. Усі командири, які в подальшому командували з'єднанням відзначались мудрістю, авторитетом, любов'ю до справи, повагою підлеглих. Це: полковники Кінзерський Олексій Валер'янович, Чабаненко Віктор Григорович, Хортюк Анатолій Володимирович, підполковник Борчук Володимир Миколайович.

Формування перших підрозділів закінчилось в липні 1993 року. З того часу з'єднання в повній мірі приступило до навчань військовослужбовців за планом бойової підготовки Аеромобільних військ. 2 листопада 1993 року заступник командира 95 Навчального центру з повітрянодесантної підготовки полковник Бунчик Олексій Миколайович здійснив першим стрибок із парашутом на Житомирському загальновійськовому полігоні. З того дня військовослужбовцями з'єднання здійснено понад 90 000 стрибків із парашутом.

5 жовтня 1994 року 95 Навчальному центру Аеромобільних військ одному з перших заступником Міністра оборони України — Командувачем Сухопутних військ генерал-полковником Собковим було вручено Бойовий Прапор, що говорить про високу довіру та повагу до нас із боку керівництва Збройних Сил України.

На той час НЦ складався з чотирьох окремих батальйонів (11-й, 12-й, 13-й та 14-й) та підрозділів.

Штаб та окремі підрозділи НЦ — в/ч А 0281,
11 окремий аеромобільно-десантний батальйон — в/ч А 1568(на теперішній час батальйон має назву 1 аеромобільний батальйон).
12 окремий аеромобільно-десантний батальйон — в/ч А 1679 (на теперішній час батальйон має назву 2 аеромобільний батальйон).
13 окремий парашутно-десантний батальйон — в/ч А 1910 (у 2000-х роках переведено до військового містечка Корбутовка, та має назву 13 окремий аеромобільний батальйон).
14 окремий парашутно-десантний батальйон — в/ч А 1553 (розформовано у 1995–1996 році).
18 окремий навчальний аеромобільно-десантний батальйон — в/ч А 1438 (розформовано у 1995 році).
батальйон матеріально-технічного забезпечення (БМТЗ), в 1995 році переформовано в 320 окремий батальйон забезпечення (320 ОБЗ, в/ч А 4215) — (розформовано).
окремий зенітно-ракетний дивізіон — в/ч А 0973 (розформовано у листопаді 1995).
окремий артилерійський дивізіон — в/ч А 0605 (розформовано)
Дислокувалося з'єднання в районах міста — Богунія та Смоковка.

Найкращі підрозділи з'єднання представляли Аеромобільні війська в святкових парадах із нагоди 50 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, 5,6,7,8,9,10,11,17 річниць Незалежності України у м. Києві, 50, 51 , 65 річниці Перемоги у ВВВ у м. Києві , 65 річниці Перемоги у ВВВ у м. Мінську, а також постійно у парадах військ Житомирського гарнізону.

95 окрема Аеромобільна бригада займає визначне місце в складі Сухопутних військ Збройних Сил України. Як складова частина Сухопутних військ бригада задіяна в рамках програми «Партнерство заради миру», в якій Україна бере участь з 1994 року.

У жовтні 1994 року на міжнародних миротворчих навчаннях «Дух співробітництва 1994» у Голландії, які проводились за програмою «Партнерство заради миру» підрозділ 95 окремої аеромобільної бригади під командуванням старшого лейтенанта Косинського І. І. започаткував першим в історії Збройних Сил України прагнення до мирного співробітництва в ім'я миру. Найкращі військовослужбовці з'єднання продовжують брати участь у миротворчих навчаннях у різних куточках світу: «Кооператив БЕСТ ЕФОРТ-96» Чехія; 1997 рік — Латвія; 1998 рік — Республіка Македонія; 1999 рік — Канада; 2000 рік — Румунія; 2001 рік — Австрія.

У травні 1995 року офіцери з'єднання брали участь в спільних українсько-американських навчаннях «Щит Миру-95», також в Польщі в червні 2002 року офіцери з'єднання брали участь у спільних Польсько-Українсько-Британських навчаннях «Козацький степ — 2002», та у великомасштабних навчаннях «Стронг Резолв-2002», яке проводилось в березні місяці.

В 1994 році на Брюссельському саміті був започаткований «Процес планування та оцінки сил». Від України для участі у цьому процесі виділений підрозділ нашої бригади — це 13 окремий аеромобільно-десантний батальйон. Згідно з планом досягнення цілей партнерства силами та засобами Сухопутних військ України виділеними для участі у ІІІ етапі процесу планування та оцінки сил для 13 окремого аеромобільно-десантного батальйону виділені декілька пріоритетних цілей. Такими цілями є: мовна підготовка, підготовка до участі по підтриманню миру, вивчення штабних процедур НАТО, досягнення необхідного рівня взаємосумісності у пануванні, організації та проведенні тилового забезпечення.

У 1995–1996 роках 95 Навчальний центр у зв'язку з реорганізацією Збройних Сил України був переформований в 95 окрему аеромобільну бригаду. В жовтні 2000 року згідно з державною програмою розвитку ЗС України 95 окрема аеромобільна бригада ввійшла до складу 8 Армійського корпусу.

Виконуючи цілі партнерства щодо підготовки до участі в операціях по підтриманню миру підрозділи бригади беруть участь у міжнародних навчаннях, про що говорилося раніше, та з метою розширення двостороннього співробітництва України з державами — членами НАТО, країнами-партнерами, бригаду відвідали іноземні делегації. Це такі делегації як: делегація оборонного коледжу Нідерландів у травні 1995 року, делегація від Європейського центру з питань безпеки в лютому 1996 року, делегація 101 повітряно-штурмової дивізії армії США в жовтні 1996 року, делегація медичних працівників 10-ої групи сил спеціального призначення (10th Special Forces Group (Airborne)) армії США в жовтні 1997 року, візит 17 військових аташе акредитованих в Україні в грудні 1997 року, делегація королівських сил спеціального призначення Йорданії грудень 1997 року, делегація військовослужбовців 40-ої аеромобільної дивізії Міністерства оборони Франції в квітні 1998 року, делегація генеральної інспекції при Міністерстві оборони Польщі у вересні 2000 року, делегація Британської групи військових радників та інструкторів в березні 2000 року, спільна українсько-американська група за планом практичного проведення аналізу об'єднаних сил швидкого реагування в квітні 2002 року, делегація представників Збройних Сил Чеської республіки на чолі з начальником Генерального штабу генерал-лейтенантом Іржі Шедіви, в квітні 2002 року, надзвичайний та повноважний посол США в Україні пан Карлос Паскуаль, липень 2002 року, делегація представників Збройних Сил Бельгії та військовий аташе посольства Фінляндії в Україні в листопаді 2002 року.

Виконуючи програму військового співробітництва «Співробітництво з питань миротворчої діяльності» на базі окремого аеромобільно-десантного батальйону в період з 20 травня по 23 червня 2002 року проводились перші в Україні курси для офіцерів взводної та ротної ланки для участі в миротворчих операціях. Викладачами на цьому курсі були офіцери та сержанти з Британської групи військових радників та Інструкторів у Центральній та Східній Європі.

Також, виконуючи програму «Партнерство заради миру» підрозділи нашої бригади брали участь у виконанні миротворчих місій у республіках колишньої Югославії — у складі українського миротворчого контингенту.

Військовослужбовці окремої аеромобільно-десантної роти з честю виконали всі поставлені завдання в 240 спеціальному батальйоні на теренах Боснії та Герцеговини.

37 окрема спеціальна рота дислокувалась в Косові, де наші десантники разом з іншими військовослужбовцями з гідністю пронесли ім'я українського миротворця.

Зі складу цієї роти 10.07.2000 року при виконанні миротворчого навчання трагічно загинув молодший сержант за контрактом Товкан Любомир Васильович, який був нагороджений відзнакою Міністерства оборони України «Доблесть і честь»

У з'єднанні є місце героям і в мирний час. Яскравий приклад мужності, героїзму та готовності до самопожертви виявила при здійсненні парашутних стрибків сержант Савєл'єва Марина Яківна, яка нагороджена орденом «За мужність» ІІІ ступеня Президентом України.

Не менш яскравий та героїчний вчинок здійснив молодший сержант за контрактом Василь Мельников, який ціною власного життя врятував парашутиста-початківця від неминучої загибелі.

Указом Президента України від 20.02.2003 року № 145/2003 за здійснення геройського вчинку йому присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

З серпня 2003 року особовий склад частини бере участь в складі стабілізаційних сил миротворчого контингенту по підтриманню миру в Республіці Ірак.

9 січня 2005 року в ході виконання миротворчої місії в Республіці Ірак неподалік міста Ес-Сувейра під час операції із знешкодження боєприпасів, внаслідок вибуху, загинули:
- капітан Бражевський Валерій Вікторович;
- старший прапорщик Сєдой Володимир Миколайович;
- старший сержант військової служби за контрактом Петрик Віра Іванівна.

Всі вони нагороджені орденом «За мужність» І ступеню (посмертно).

На початку серпня 2014 року, під час війни на сході України, 95-та бригада здійснила найдовший рейд у військовій історії світу. За словами американського військового експерта Філіпа Карбера, вони прорвали лінію оборони сепаратистів, здійснили марш до Маріуполя, повернулися вздовж кордону, знищили кілька російських артилерійських батальйонів, які перебували вже на українській стороні кордону, забрали їхню зброю та устаткування. Російські танки проїхали аж до самого Луганська та повернулися до Слов'янська.

Структура бригади
- 1-й аеромобільний батальйон.
- 2-й аеромобільний батальйон.
- 13-й окремий аеромобільний батальйон.
- Артилерійський дивізіон
- Батарея протитанкових керованих ракет.
- Зенітно-ракетна артилерійська батарея.
- Розвідувальна рота.
- Інженерно-саперна рота.
- Взвод радіаційної, хімічної, бактеріологічної розвідки.
- Польовий вузол зв'язку.
- Батальйон забезпечення.
- Рота десантного забезпечення.
- Комендантський взвод.
- Оркестр.

Командири 95 бригади
генерал-майор Раєвський Віталій Анатолійович
полковник Кінзерський Олексій Валер'янович
полковник Чабаненко Віктор Григорович
полковник Хортюк Анатолій Володимирович
підполковник Борчук Володимир Миколайович
підполковник Швець Олександр Миколайович
полковник Гуляк Олег Вікторович
полковник Чумак Станіслав Іванович
полковник Забродський Михайло Віталійович
полковник Гуть Олег Григорович

Загинули під час виконання обов'язку по захисту України в ході проведення АТО на сході України

Бої в Донецькій області
28 квітня 2014 р., в результаті вибуху невідомого вибухового пристрою на Краматорському аеродромі —
- солдат водій-електрик Куриленко Дмитро Олександрович (1992 р.н.,м. Ріпки, Чернігівська область)

Бої на околицях м. Слов'янськ
2 травня 2014 р. —
- старший стрілець Панасюк Сергій Іванович (1985 р.н., м. Коростишів, Житомирська область)
- стрілець Коваленко Петро Миколайович (1994 р.н., с.Рахнівка, Гайсинський район, Вінницька область)

19 травня 2014 р. —
- стрілець Беляк Геннадій Йосипович (1978 р.н., с. Рихальське, Ємільчинський район, Житомирська область)

3 червня 2014 р. —
- підполковник Сенюк Тарас Михайлович (1980 р.н., м. Коломия Івано-Франківська область)

6 червня 2014 р. —
- старший солдат запасу Добрянський Максим Сергійович (1988 р.н., м. Коростишів, Житомирська область)

13 червня 2014 р. —
- солдат механік-водій Голяченко Олександр Михайлович (1992 р.н., с. Славів, Черняхівський район, Житомирська область)

26 червня 2014 р. —
- солдат навідник Ващук Ігор Олександрович (1994 р.н., м. Овруч, Житомирська область)
- сержант командир відділення мінометного взводу Коган Андрій Ігорович (1984 р.н., с. Висока Піч, Житомирський район, Житомирська область)

28 червня 2014 р. —
- сержант Закусило Олександр Іванович (1974 р.н., с. Білилівка, Ружинський район, Житомирська область)
- солдат Боднар Петро Степанович (1976 р.н., с. Панка Сторожинецький район, Чернівецька область)
- солдат Ординський Леонід Іванович (1973 р.н., с. Чемериси-Барські, Барський район, Вінницька область)

2 липня —
майор Скульський Олександр Олексійович (1975 р.н., м. Житомир)

13 травня 2014 р., бій на околицях села Октябрське, поблизу м. Краматорськ:
- капітан Заброцький Вадим Йосипович (1979 р.н., м. Житомир)
- старший лейтенант Дульчик Віталій Георгійович (1986 р.н., м. Бердичів Житомирська область)
- сержант запасу Славіцький Олег Вікторович (1975 р.н., с. Зоряне, Ружинський район, Житомирська область)
- молодший сержант Рудий Віталій Валентинович (1984 р.н., с. Головине, Черняхівський район, Житомирська область)
- старший солдат Якимов Олександр Валерійович (1993 р.н., м. Харків)
- стрілець Хрущ Сергій Юрійович (1975 р.н., с. Верхівня, Ружинський район, Житомирська область)

19 червня 2014 р., бій на околиці м. Красний Лиман —
- капітан Крементар Олексій Володимирович (1984 р.н., АР Крим)
- старший солдат розвідник-кулеметник Шевченко Олексій Володимирович (1988 р.н., с. Левків, Житомирський район, Житомирська область)

27 липня 2014 р., бої, в тому числі поблизу м. Торез —
- старший сержант Книш Олександр Олександрович (1982 р.н., с. Левків, Житомирський район, Житомирська область)
- солдат Білоушенко Сергій Олександрович (1993 р.н., м. Корсунь-Шевченківський, Черкаська область)
- солдат Василенко Олександр Васильович (1991 р.н., с. Ігнатпіль, Овруцький район, Житомирська область)

29 липня 2014 р.:
- капітан Шуліков Сергій Вікторович (м. Житомир)

31 липня 2014 р. (дата орієнтовна), бої в районі м. Шахтарськ —
- старший солдат Бабюк Віктор Олександович (1984 р.н., с. Ошихліби, Кіцманівський район, Чернівецька область)

04 серпня 2014 р., помер у військовому госпіталі в результаті тяжких поранень, які отримав під час бою 27.07.2014 р. поблизу м. Торез —

- солдат Шпіганевич Тарас Анатолійович (1994 р.н., с. Чернятин, Жмеринський район, Вінницька область)

17 серпня 2014 р., бій під час штурму терористами блок-посту українських військових поблизу м.Ясинувата —
- солдат Кондратенко Василь Олексійович (1987 р.н., Шостка Сумська область)
Бої в Луганській області

19 липня 2014 р. р., бій в районі м. Лисичанськ —
- старший лейтенант Савченко Максим Сергійович (1989 р.н., м.Суми)
- сержант Пушанко Артур Олександрович (1993 р.н., м. Житомир)
- солдат Клим Олег Іванович (1976 р.н., смт. Щирець, Пустомитівський район, Львівська область)
- солдат Ляпін Юрій Олегович (1995 р.н., с. Капустинці, Яготинський район, Київська область)
- солдат Бурлак Микола Михайлович (1987 р.н., с. Стольне, Менський район, Чернігівська область)

20 липня 2014 р. —
- старший лейтенант Холо Ігор Миколайович (1992 р.н., с. Олександрівка, Жашківський район, Черкаська область), отримав 4 кульові поранення в груди. Помер під час операції в харківському госпіталі 23 липня о 6-й годині ранку

21 липня 2014 р. —
- старший солдат Стриженко Артем Олегович (1993 р.н., м. Житомир)

Січень 2015 року, бої в районі Донецького аеропорту

18 січня 2015 р., бій під час оборони Донецького аеропорту
- старший лейтенант Івах Дмитро Анатолійович (1989 р.н., м.Хмельницький) загинув від осколка міни випущеної з «Града».
- солдат Панченко Олексій Анатолійович (1974 р.н., м.Черкаси)

20 січня 2015 р. бій поблизу Донецького аеропорту
- капітан Марковський Володимир Геннадійович (1988 р.н., с. Улашанівка Славутського району Хмельницької області)
- старший солдат Атаманчук Олександр Олександрович (1990 р.н., смт. Миропіль Романівського району Житомирської області)

22 січня 2015 р. бої поблизу населеного с. Спартак та Донецького аеропорту
- Старший прапорщик Мазур Віталій Віталійович (1979 р.н., Рівненська область) отримав тяжке поранення, помер у лікарні 26.01.2015.

26 січня 2015 р. біля с. Спартак Ясинуватського району Донецької області група десантників, яка вивозила поранених з району Донецького аеропорту, потрапила під мінометний обстріл, було підірвано БТР. 5 бійців загинуло одразу:
- сержант Білокуров Олександр Сергійович (1985 р.н., Чернігів)
- солдат Гага В'ячеслав Олегович (1991 р.н., Черкаська область)
- прапорщик Рачок Михайло (1984 р.н., Вінницька область)
- солдат Сенюк Денис Сергійович (1993 р.н., Полтава).

14 лютого 2015 року, м. Дебальцеве
- Молодший сержант Єрощенко Олександр Сергійович (04.10.1982 року) героічно загинув прикриваючи відхід із зони обстрілу пораненого бойового побратима.

Житомирські новини