RSS
Неділя, 9 серпня 2020, 22:38
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Служба безпеки України блокувала масштабне виготовлення та реалізацію контрафактної підакцизної тютюнової продукції. Щомісяця зловмисники збували цигарок на понад 10 мільйонів гривень.
31 липня у Новограді-Волинському начальник ГУНП Юрій Олійник поспілкувався з журналістами місцевих мас-медіа щодо загальної ситуації у місті й районі та актуальних питань у забезпеченні правопорядку і безпеки.
30 липня уночі рейдова група Головного управління Нацполіції Житомирщини затримала три вантажівки, що перевозили сміття без належної супровідної документації. 
Про це заявив керівник Житомирського обласного штабу партії «Слуга народу» Олександр Дмитрук в ефірі ТРК «Союз-ТВ».
Sergey Levickiy
А чому вже б не визначитись?

Абсолютно очевидно, що мир, суспільна злагода та стабільність в цілому, сьогодні, в епоху складної с...

Микола Череднік
Про вибори

Зовсім скоро закінчиться виборча кампанія. Дуже хочеться, щоб разом із нею закінчилася ера старої по...

Andrey Sobolev
Чи «доросли» Україна та українці до подвійного громадянства?

За Основним Законом нашої держави, в Україні для наших співгромадян закріплено принцип єдиного грома...

Мірон Степанюк
Международная организация InformNapalm бьет тревогу: Россия прямо угрожает независимости и суверенитету Беларуси

В белорусской службе международной организации InformNapalm заявляют, что независимость страны - под...

Irinka Belova
Чому Росія хоче звинуватити Україну в тиску на свободу слова

За роки війни на Сході Україна відчула гострий всебічний тиск агресора, спрямований на формування не...

Житомирські новини
Юрій Опанасюк: Житомир – це моє місто, і я хочу, щоб воно було сучасним, комфортним і красивим!
Юрій Опанасюк: Житомир – це моє місто, і я хочу, щоб воно було сучасним, комфортним і красивим!
Пріоритетним сценарієм має стати очне навчання у школах області, але за умови дотримання норм безпеки для учнів Таку думку в ефірі ТРК «Союз-ТВ» висловив представник команди «Слуга народу» у Житомирі, директор міської гуманітарної гімназії №23 Ігор Баранов. Він наголосив, що базова шкільна освіта має бути очною, а не дистанційною. І сьогодні епідеміологічна ситуація на Житомирщині сприяє тому, що наші діти таки зможуть вийти на навчання із 1 вересня. Але при цьому ми мусимо гарантувати їм, з одного боку – безпечну, а з другого – якісну освіту. Остаточне рішення про відкриття шкіл, за словами Баранова, буде ухвалено не раніше серпня. Сьогодні ж освітяни Житомирщини готуються до трьох сценаріїв.
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Посміхнись  
- В одній зі шкіл Житомира: «УРА! Канікули!» - кричали вчителя. І, підкидуючи у повітря порфтелі та збиваючи на своєму...

Щигліївка

Щиглі́ївка — село в Коростишівському районі Житомирської області, центр сільської ради.

Засноване 1783
Населення 255
Площа 1,293[1] чи 1,52[2] км²
Густота населення 197,22 осіб/км²
Поштовий індекс 12516
Телефонний код +380 4130
Географічні дані
Географічні координати 50°13′12″ пн. ш. 29°13′40″ сх. д.

Координати: 50°13′12″ пн. ш. 29°13′40″ сх. д.
Середня висота над рівнем моря 191 м

Місцева влада
Адреса ради 12534, Житомирська область, Коростишівський район, с. Щигліївка , тел. 79-2-36

Розташоване за 14 км на південний схід від районного центру й залізничної станції Коростишів та за 75 км від столиці. Сільраді підпорядковані населені пункти Вишневе, Грубське, Продубіївка, Струцівка.

Етимологія
Кажуть, що раніше на місці села було місто Щоголів, обнесене своєрідним валом із забитими на його гребені загостреними кілками (частоколом). Таке укріплення не раз захищало від нападів ворогів. Чужинські набіги і час зруйнували вал, залишки якого називали щоглами. Звідси і пішла назва села.

Історія
На околицях та поблизу сіл Щигліївки, Грубського та Продубіївки виявлено два давньоруські городища та 6 курганних могильників. З 950 курганів, що біля Грубського розкопано 61.

Перша писемна згадка про село датується 1783 роком.

В січні 1918 року в селі було встановлено радянську владу.

В роки німецько-радянської війни проти німецько-фашистських військ боролися 140 жителів села, з них 108 нагороджено орденами й медалями. 63 людини загинуло.

Населення
Станом на 1 січня 1972 року, в селі налічувалось 175 дворів, населення — 521 особа. Згідно перепису 2001 року, кількість дворів не змінилась, а населення зменшилось до 255 осіб.

Економіка
На території села була розміщена центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», який мав у користуванні 2800 га сільськогосподарських угідь, у такому числі 2221 га орної землі. Вирощували зернові культури, картоплю тощо. Було розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи у розвитку сілького господарства 52 колгоспники були відзначені орденами та медалями.

Заклади освіти
В селі є школа, клуб на 250 місць, фельдшерсько-акушерський пункт, пошта та бібліотека з книжковим фондом 9,3 тис. томів (станом на 1970-і роки).

Щигліївська ЗОШ І — ІІІ ступенів бере свій початок з 1934 року, коли в центрі села збудували школу. Кількість учнів у ній збільшувалась і два класи розташовувались у сільському клубі. Одним з перших завідувачів був Руба. З початкової школи в 1930-ті роки з'явилась семирічка. Першим її директором був Будніченко М.П, а після німецько-радянської війни — Бубон М. М. У школі тоді навчалось 200 учнів.

У 1952 році школа стала восьмирічкою, а через два роки — десятирічкою. Тоді в числі педагогів були подружжя Півткевичів, Білан Н. В., яка свого часу закінчила інститут шляхетних дівчат в Петербурзі. До 1956 року директором школи був Данилівський О. Д., потім — Побережний Ю. О., серед вчителів — Романюк Г. К., Білоцька М. П., Борисов Й. П., Мартиненко Н. І.

В 1970-х роках в школі навчалось 250 учнів та працювало 17 педагогів. Після виходу на пенсію Побережного змінює Довжик В. П., який працює директором школи з 1980–1983 роках. З 1983 року школу очолив Юзефович С.Я, під керівництвом якого було збудовано нове двоповерхове приміщення. Створено краєзнавчий музей, обладнано навчальні кабінети, запроваджено профільне навчання — швейна справа для дівчат і тракторна справа для хлопців. У цей час навчались діти з 13 сіл, підвозились до школи державним і колгоспним транспортом.

На початку 2000-х років у школі навчається 186 учнів та працює 20 учителів, з яких мають вищу освіту 11, середню спеціальну 9. Педагогів з вищою категорією 3, спеціалістів І категорії — 4, ІІ категорії — 5.

Житомирські новини