RSS
П'ятниця, 1 травня 2026, 19:08
Суспільно-інформаційний ресурс громади
23 квітня у стінах Житомирського обласного краєзнавчого музею відбувся благодійний мистецьких захід «Віра об’єднує серця». Участь у ньому взяв Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній разом з начальником Житомирської ОВА Віталієм Бунечком та його заступницею Наталією Арендарчук.
На Житомирщині відбулися пам’ятні заходи до 40-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС — події, яка назавжди змінила хід історії та стала символом мужності й самопожертви. У ці дні громада області об’єдналася, щоб вшанувати тих, хто першим став на захист світу від невидимої небезпеки.
Житомирську область із робочим візитом відвідав Предстоятель Православної Церкви України — Епіфаній. У межах поїздки Блаженнійший Митрополит провів богослужіння та здійснив низку важливих зустрічей.
Нагадуємо, що 03 квітня ворог цинічно завдав удару по житловому району в Коростені. Відразу після атаки розпочалася ліквідація наслідків надзвичайної ситуації. Обласна військова адміністрація спільно з міською владою скоординували зусилля комунальних служб, рятувальників, підприємств, волонтерів і благодійних організацій з усієї області.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Чиновник запізнився на роботу та змушений писати пояснювальну записку: - Я прийшов на роботу о 10-00, а не в 09-00, тому що до 10-00...

У Житомирі відбувся семінар із впровадження енергоменеджменту в громадах

28.02.2025 17:06

У місті Житомир відбувся дводенний семінар «Поширення кращих практик муніципального енергоменеджменту», організований у межах ініціативи «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні».

Участь у заході взяли профільні заступники керівників громад, відповідальні за енергоменеджмент посадовці, а також представники Житомирської обласної військової адміністрації.

Під час заходу особливу увагу приділили питанню муніципального енергоменеджменту (МЕМ) як ключового елемента енергетичної безпеки громад. Учасники обговорили, як впровадження систем енергоменеджменту сприяє зменшенню споживання енергоресурсів, оптимізації витрат й підвищенню енергоефективності муніципальних установ.

Окремий блок семінару був присвячений презентації досвіду впровадження МЕМ у різних громадах України. Фахівці поділилися успішними кейсами і продемонстрували реальні результати, яких вдалося досягти завдяки впровадженню ефективних механізмів управління енергоресурсами.

Також учасники детально розглянули практичні приклади громад, які вже успішно реалізували системи енергоменеджменту. Було проаналізовано найкращі підходи до моніторингу енергоспоживання, впровадження сучасних технологій та залучення фінансування для підвищення енергоефективності.

Окремою темою стала дискусія з експертом Олександром Шумельдом, присвячена ключовим навичкам, необхідним для ефективного енергоменеджера. Учасники обговорили професійні компетенції, якими повинен володіти фахівець у цій сфері, зокрема вміння аналізувати дані енергоспоживання, працювати з інструментами енергоаудиту, розробляти стратегії підвищення енергоефективності та ефективно взаємодіяти з керівництвом громад та постачальниками енергоресурсів.

Проведений семінар став важливим кроком у зміцненні енергетичної безпеки громад, підвищенні рівня обізнаності фахівців та поширенні успішних практик у сфері енергоменеджменту.

Довідково. Ініціатива «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» реалізується за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України. Її мета – створення сприятливих умов для підвищення енергоефективності в Україні відповідно до стандартів ЄС. Впровадження в Україні здійснює компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

Житомирські новини