RSS
Вівторок, 17 червня 2025, 14:22
Суспільно-інформаційний ресурс громади
09 червня в Житомирі відбувся культурно-духовний захід «Під Покровом Святого Пантелеймона», присвячений підсумкам регіонального етапу конкурсу Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Цей день став символом шани й подяки тим, хто щоденно стоїть на варті людського життя, об’єднуючи професіоналізм, жертовність та щиру турботу про ближнього.
Після масштабного обміну полоненими, що відбувся між Україною та росією у форматі 1000 на 1000, на рідну землю повернулися 27 військовослужбовців — жителів Житомирської області.
Віталій Бунечко провів зустріч з юристом, який спеціалізується на міжнародному кримінальному праві, гуманітарному праві та захисті прав людини Акілле Кампанья.
Сьогодні, 23 травня, у Житомирі відбулися заходи з нагоди Дня Героїв України. Цей день присвячений вшануванню всіх, хто в різні періоди історії боровся і продовжує боротися за свободу та незалежність нашої держави. В умовах повномасштабної війни з росією ця дата набула ще глибшого, болючішого змісту: ми вшановуємо пам’ять полеглих та висловлюємо вдячність тим, хто продовжує захищати Україну сьогодні.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Якось жінка запрацювалася до пізна на роботі і вирішила подзвонити з роботи, перевірити обстановку, як там чоловік та...

Житель Житомирщини отримуватиме довічну державну іменну стипендію

26.08.2014 16:33

Згідно з Указом №684/2014, Президент України Петро Порошенко постановив призначити виплату довічних державних іменних стипендій 31-му громадянину України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність. Серед них — і житель Житомирської області ШЕВЧУК Анатолій Олександрович.

ДОВІДКОВО.

Анатолій Олександрович Шевчук – український письменник-шістдесятник, новеліст, представник житомирської прозової школи, краєзнавець. Він народився 6 лютого 1937 року у місті Житомир в робітничій родині.
У 1954 році закінчив середню школу № 32. Тоді ж вступив до Житомирського технічного училища № 1. За два роки здобув фах будівельного майстра, але працювати не зміг за станом здоров’я. Згодом був призваний до армії. Звідти його комісували через хвороби. Улаштувався лінотипістом Житомирської обласної друкарні, де пропрацював майже 30 років. Досконало оволодів своїм фахом, вважався найкращим лінотипістом області.
У жовтні 1966 року, відповідно до ч. 1 ст. 62 КК УРСР, Анатолій Шевчук був засуджений до п’яти років ув’язнення. Відбував покарання у таборах суворого режиму Дубравлаг (Республіка Мордовія). У таборах належав до націоналістичного українського товариства, яке складалося з повстанців молодих дисидентів. Передавав листи з описом життя в таборі, про постійні приниження і знущання над в’язнями. Один такий лист із табору № 17, три оповідання та уривки з листів братові, В’ячеслав Чорновіл опублікував у збірці «Лихо з розуму. Портрети двадцяти злочинців», яка 1967 року вийшла друком у Франції українською мовою.
Крім того, Анатолій Шевчук неодноразово потрапляв до штрафного ізолятора (ШІЗО).
Після звільнення в 1971 році письменник півроку перебував під офіційним наглядом як такий, що «не став на шлях виправлення». Фактично нагляд тривав аж до проголошення незалежності України.
Наразі Анатолій Шевчук – пенсіонер, проживає в у місті Житомирі.

Житомирські новини