RSS
Неділя, 6 жовтня 2024, 10:58
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 19 вересня 2024 року, в Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегацією Естонського центру міжнародного співробітництва з розвитку (ESTDEV).
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Олена Рибчинська
Вибори під час війни: що насправді думають українці?

Незважаючи на те, що президентський термін Володимира Зеленського 20 травня 2024 року добіг кінця,...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Одного разу в американського дипломата запитали: - Що таке чиновницька дипломатія? Американець відповів: - О! Це...

GPS-моніторинг пасажирських перевезень у Житомирі

24.03.2014 12:24

Ще торік на "гарячу лінію" управління транспорту та зв'язку Житомирської міської ради надходило безліч дзвінків від житомирян, що скаржилися  на роботу маршрутних таксі. Проте перевірити виконання перевізниками договірних умов було досить важко. Системи контролю практично не існувало, отож перевізники працювали так, як їм було вигідно, не зовсім дбаючи про  інтереси пасажирів.

Саме тому у міськвиконкомі зайшла мова про впровадження GPS-моніторингу як на маршрутних таксі, так і на електро­транспорті ТТУ. Першим кроком у цьому напрямку стало внесення змін до договорів на перевезення пасажирів. Всіх перевізників зобов'язали на машини громадського транспорту встановити відповідне обладнання.  Далі було проведено конкурс та обрано компанію, яка запропонувала найкращі умови встановлення трекерів та їх  обслуговування. Нею стала житомирська компанія "Автоімідж".

До кінця грудня минулого року підготовчу роботу було завершено. Тепер вся інформація про рух громадського транспорту у місті стікається до КП "Міський інформаційний центр" Житомирської міської ради. Ось що розповідає директор  цього підприємства Тетяна Огієнко:

- Комп'ютерна програма, за допомогою якої відслідковується рух громадського транспорту у Житомирі, досить зручна у використанні. Ми бачимо рух кожної маршрутки, її швидкість, час зупинок, тривалість роботи тощо. Можна аналізувати виконання графіків  машинами на певному маршруті або по кількох маршрутах, скажімо, якщо їх обслуговує один перевізник. Першочергово увага звертається на ті маршрути, на які надходить найбільше скарг від населення.

- Для справедливості треба сказати, що перший аналіз, наданий "Міським інформаційним центром", нас просто шокував, - ділиться враженнями депутат міської ради Юрій Мойсеєв. - Ми знали про системні порушення графіків перевезень, але ніяк не сподівалися, що вони складають 90%. Отож, в управління транспорту та зв'язку міської ради з'явилися підстави у правовому руслі працювати з перевізниками. Їм надсилалися попередження про можливість розірвання договорів. У більшості випадків - це мало позитивний результат, але були і винятки. Наприклад, по маршруту № 2 було дуже багато порушень. Перевізнику вже направлено три письмові попередження. Наступним кроком буде розірвання договору. 

Отже, за останні три місяці перевізники стали більш відповідальними в роботі. Хоча витрати на встановлення трекерів (вартість одного 750 грн.) та їх  обслуговування (абонплата складає 60 грн. щомісяця) лягли на плечі перевізників, це зовсім не означає, що з їхньою  думкою ніхто не рахувався. У міській раді пропонували самим перевізникам скласти оптимальні графіки руху машин з урахуванням часу доби, наповнення потоку пасажирів тощо.

Звісно, до ідеалу ще далеко. Треба коригувати рух транспорту, щоб на зупинках не тіснилися одночасно і тролейбуси, і кілька маршруток, що йдуть за подібними маршрутами, або навпаки, щоб не було великих перерв у 20-30 хвилин (особливо холодної пори), і житомиряни швидко могли дістатися  у своїх справах.

Технічний директор компанії "Автоімідж" Олег Бака розповів про перспективи, над якими варто працювати. Зокрема, він повідомив, що під час роботи над програмою було введено поняття критичності маршруту. Тобто дії водіїв вирішили оцінювати за трьома параметрами: пропуск початкової і кінцевої зони машиною (часто траплялося, що водії не доїздили до кінцевих зупинок, які передбачено графіком), пропуск більше 50% контрольних зон (зупинок) та поняття позаплановий рейс, коли машина йде не за графіком. Все це запропоновано вважати відхиленням і відображати у звітах.

Важливо, що першим відправним пунктом будь-якої маршрутки вважається  проходження пункту медогляду. Тобто система дає повний звіт, коли водій приїхав до пункту, час перебування там та час виїзду на лінію. Тепер є певні гарантії безпеки пасажирів. Можна сказати, що у нашому місті закладено  підвалини більш цивілізованого контрольованого руху громадського транспорту.

Компанія також  розробила систему оповіщення зупинок для всіх маршрутів тролейбусів, черга за технічним її впровадженням. Планується встановлення і зовнішнього озвучення номера  маршруту тролейбусу (для зручності пасажирів із вадами зору).

Вже зараз багато є схвальних відгуків про систему автоматичного озвучення зупинок, яку запроваджено перевізником Іваницьким на маршруті №25.

- Наша компанія також (вже за власний кошт) вирішила встановити на зупинках громадського транспорту 30 електронних інформаційних табло з двома відеокамерами, - додає Андрій Умінський, комерційний керівник компанії "Автоімідж". - Зокрема, на табло буде висвічуватися інформація про  рух машин  за всіма маршрутами, а відеокамери слідкуватимуть за порядком як на дорозі, так і на самій зупинці. Біля табло буде зона Wi-Fi, щоб пасажири мали можливість через Інтернет подивитися, за скільки хвилин потрібна маршрутка буде на зупинці. Така інформація буде доступною на офіційному сайті міськради. Зараз ідуть перемовини із різними службами міста, вивчаються технічні можливості для встановлення таких інформаційних табло.

Звісно, цю ініціативу буде обговорено на сесії міської ради або на засіданні міськвиконкому. Та працівники "Автоіміджу" сподіваються на підтримку влади, тим більше, що з місцевого бюджету  кошти на цей проект не витрачатимуться. Представники компанії переконують, що є патріотами свого міста, а отже  прагнуть зробити його справді європейським. До того ж, гарні справи завжди слугують на зміцнення іміджу компанії.

- Зараз ми є інтеграторами таких систем у Житомирі, Коростені та Кам'янці-Подільському. Напрацьовуємо досвід, - зазначає Андрій Умінський. - Разом з тим працюємо з комунальними підприємствами, аби під'єднати до системи моніторингу і їхній транспорт. Щоб наші громадяни, платники податків, замовники послуг бачили, як працює комунальна техніка: чи приїжджали сміттєвози, чи чистили машини сніг і т. ін.  Щоб врешті-решт житомирянам було комфортно у рідному місті.

Ярослава ПОЛІЩУК, газета «Місто»

Житомирські новини