RSS
Вівторок, 10 березня 2026, 17:57
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Під час обміну полоненими додому повернулися 200 українських захисників, серед них — 13 військових із Житомирщини. Про повернення повідомив Президент України Володимир Зеленський.
Вже четвертий рік українці тримають оборону на всіх рубежах життя. Під звуки сирен, у нічних вибухах і тривозі буднів ворог намагається зламати нас ракетами й дронами, темрявою та холодом, тиском страху. Та Україна вистоїть, бо є речі, яких не вимкнути жодним ударом: людська гідність, взаємна підтримка, єдність і віра у перемогу.
24 лютого у Житомирі відбулися меморіальні заходи з нагоди четвертої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Жителі області, представники органів влади, військовослужбовці, ветерани, родини полеглих Захисників зібралися, аби схилити голови перед пам’яттю тих, хто віддав життя за свободу, незалежність і майбутнє нашої держави.
Заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський відкриття «Затишного дому» для сиріт та ветеранів війни у Житомирі.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Наші депутати - це люди, які за наші з Вами гроші крадуть наші з Вами гроші

Нацполіція та СБУ викрили іранського генерала, який організував передачу росії технологій виробництва Shahed

10.03.2026 16:25

Понад 13 тисяч ударних дронів Shahed, якими росія атакувала українські міста та цивільну інфраструктуру, були виготовлені на російському заводі за іранськими технологіями, переданими в межах секретної угоди між рф та військовим керівництвом Ірану.


Слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України, оперативники Управління стратегічних розслідувань у місті Києві спільно зі Службою безпеки України викрили схему постачання росії ударних безпілотників, передачі технологій їх виробництва та навчання російських військових. Правоохоронці також встановили ключового координатора цієї співпраці — бригадного генерала Корпусу вартових ісламської революції Абдоллу Мехрабі.


За даними слідства, після провалу планів швидкого захоплення України та через нестачу сучасних засобів ураження керівництво російської федерації у липні 2022 року вступило у змову з представниками Корпусу вартових ісламської революції Ірану щодо закупівлі ударних БпЛА типу Shahed-136, а також подальшої організації їх серійного виробництва на території росії.


Для реалізації цього плану 29 грудня 2022 року міністерство оборони рф уклало контракт у межах державного оборонного замовлення з керівництвом підприємства АТ «ОЕЗ ПВТ «Алабуга» щодо масового виробництва бойових безпілотників Shahed-136 під зміненою назвою «Герань-2».


Інтереси іранської сторони в цій схемі представляв Абдолла Мехрабі — бригадний генерал КВІР, керівник Організації досліджень самодостатності та джихаду аерокосмічних сил КВІР, а також співвласник компанії Oje Parvaz Mado Nafar Company (Mado), яка спеціалізується на виробництві комплектуючих до безпілотників Shahed-136, зокрема двигунів MD-550.


Щоб приховати участь державних структур Ірану, Мехрабі залучив підконтрольну компанію Sahara Thunder Company PJS. Її представники від свого імені укладали контракти на постачання безпілотників, комплектуючих, обладнання та технологій, оформлювали документи приймання-передачі й організовували їх доставку до російської федерації.


У розвиток цих домовленостей 19 січня 2023 року між підприємством «Алабуга» та Sahara Thunder Company PJS укладено контракт на постачання ударних БпЛА Shahed під прихованою назвою «Проєкт моторні лодки». Документ передбачав поставку щонайменше 2400 безпілотників Shahed-136, передачу технологій їх виробництва, постачання обладнання та організацію навчання російських фахівців із можливістю виготовлення до 6000 дронів щороку.


27 лютого 2023 року російська сторона здійснила первинну оплату за контрактом — золотими злитками на суму понад 104 мільйони доларів США, які отримав представник компанії-посередника.


Надалі протягом 2023–2024 років під контролем Абдолли Мехрабі до росії системно постачалися іранські комплектуючі, обладнання та технології, що дозволило налагодити серійне виробництво безпілотників на території Республіки Татарстан.


Використовуючи іранські технології та комплектуючі, на підприємстві «Алабуга» виготовили щонайменше 13 315 ударних безпілотників, які російська армія застосовує для масованих атак по території України та ударах по об’єктах цивільної інфраструктури.


Крім того, іранські інструктори організували навчання працівників підприємства та військовослужбовців збройних сил рф щодо запуску та технічного обслуговування цих безпілотників.


Експертні дослідження підтвердили, що безпілотники з маркуванням «Герань-2», які російські війська використовують для ударів по Україні, є ідентичними іранським дронам-камікадзе Shahed-136.


На підставі зібраних доказів Абдоллі Мехрабі повідомлено про підозру у пособництві у веденні агресивної війни за попередньою змовою групою осіб (ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.437 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.


Досудове розслідування здійснюють за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.


Правоохоронці продовжують встановлювати інших осіб, причетних до організації постачання російській федерації озброєння та технологій, які використовуються для атак на українські міста.

Житомирські новини
Теги: