RSS
Четвер, 2 травня 2024, 06:34
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- П'яний депутат збив лося, але не розгубився, і виклав на ютуб відео з реєстратора в зворотній перемотці, де він його воскрешає,...

Депутат організував на Житомирщині незаконну схему вивозу гуртових партій дубових пиломатеріалів до ЄС

11.01.2022 15:27

Житомирські новини - Служба безпеки України блокувала протиправний механізм масштабного «експорту» гуртових партій дубових пиломатеріалів до країн ЄС, виготовлених із незаконно зрубаної деревини.


За попередніми даними, лише за півроку зловмисники «експортували» до 30 вантажівок готової продукції, заробивши на цьому майже 5 млн грн.


Оперативники спецслужби встановили, що протиправну схему організував депутат однієї з сільських рад Бердичівського району. Зловмисник ініціював понаднормову рубку у місцевому державному лісгоспі дубів, які скуповував за готівку. Його «партнери» з підконтрольної приватної пилорами виготовляли з них пиломатеріали.


До свого «промислу» народний обранець долучив двох друзів, один з яких займався доставкою незаконно зрубаної деревини. У обов’язки іншого входило отримання «липових» сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, що необхідні для безперешкодного переміщення продукції через державний кордон.


Виручка від цієї «зовнішньоекономічної діяльності» надходила на валютні рахунки підприємців-близьких родичів організатора оборудки. Таким чином відбувалася її легалізація.


Задокументовано, що лише упродовж 6 місяців зловмисникам вдалося вивезти з України більше 550 куб.м дубових пиломатеріалів – майже три десятки вантажних автомобілів, заробивши при цьому майже 5 млн грн.


Протиправну діяльність зловмисників вдалося виявити завдяки системному аналізу співробітниками спецслужби зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів підприємницької діяльності.


Наразі депутату-організатору схеми повідомлено про підозру за:
- ч.3 ст.209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом);
- ч.4 ст.246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу);
- ч.ч.3 і 4 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.


Його спільникам повідомлено про підозру за вчинення аналогічних правопорушень.
У межах кримінального провадження перевіряється причетність до оборудки посадовців державного лісового господарства.


Документування оборудки здійснювали співробітники Управління СБ України в Житомирській області спільно зі Слідчим управлінням Головного Управління Національної поліції за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.

Житомирські новини
Теги: