RSS
П'ятниця, 26 квітня 2024, 13:17
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- У кожного чоловіка є три види одягу: 1. На вихід. 2. Домашняя. 3. Домашня, в якій можна збігати до магазину.

На Житомирщині почали вакцинацію проти коронавірусу

25.02.2021 09:45

Житомирські новини - Ввечері 24 лютого до Житомира привезли 17 тисяч 300 доз вакцини проти коронавірусу . Вакцинацію розпочали з Житомирської міської лікарні №2 імені В.Павлусенка. Першим на Житомирщині вакцинувався лікар-анастезіолог цього медзакладу Василь Шутенко. Загалом 24 лютого щеплення отримали 40 медпрацівників.

Вакцину привезли о 18.00 до комунальної установи "База спеціального медичного постачання". За словами першої заступниці голови Житомирської облдержадміністрації Наталії Остапченко, вакцину зберігатимуть на цьому підприємстві.

"Тут є відповідні умови для її зберігання. Саме вакцинування є добровільним. Всі лікарі, які виявлять бажання вакцинуватися, будуть щеплені. У нас є 6 бригад, де працює один медик і два фельдшери, які будуть проводити вакцинацію. Перша хвиля – це лікарі, друга – працівники спеціальних закладів, таких як заклади геріатричного відділення. Потім будуть її отримувати учасники АТО/ООС. А потім вже черга дійде до всіх інших жителів області", – розповіла Наталія Остапченко.

За словами чиновниці, це перша партія вакцини, наступну очікують через 10 днів.

У коментарі Суспільному начальник відділу обласного департаменту охорони здоров'я Сергій Березовський розповів, що вакцину зберігатимуть за температури від 2 до 8 градусів тепла.

"Тобто, це звичайна холодильна камера, або холодильна шафа, або холодильник, – каже Сергій Березовський. – Такі умови у нас є. Прийняла вакцину обласна база медичного постачання – там достатньо площі і холодильних камер, щоб розмістити всю цю вакцину. На першому етапі будуть щеплювати медичних працівників і працівників соціальних закладів медичні мобільні бригади. Це спеціально навчені працівники. Бригади у складі лікаря і двох медсестер, навчених поводженню з такою вакциною, виїжджатимуть в заклади охорони здоров’я і проводитимуть щеплення всім бажаючим. В області має бути 6 бригад, але зараз є 2. Тобто, ми починаємо щеплення з однієї бригади, потім мають підключитися після навчання решта бригад".

Зі слів Сергія Березовського, вони планують охопити усіх бажаючих отримати щеплення за чотири тижні.

Лікар-анастезіолог другої міської лікарні Житомира Василь Шутенко першим на Житомирщині вакцинувався проти COVID-19. Каже, що під час вакцинації болю не було.

"Все залежить від імунного статусу пацієнта, який вакцинується. Все може проходити без жодних відчуттів. Я зазвичай так і переношу більшість хвороб, тому, сподіваюся, і з вакцинацією буде так само. Тут двоетапне вакцинування: перший раз, а потім через 28 днів. Буде час, щоб зрозуміти, як організм все це переносить", – говорить Василь Шутенко.

Сергій Березовський говорить, що наразі передбачено щеплення тільки дорослого населення.

"Мова йде про людей, від 18 років і старше. Про щеплення дітей поки не йдеться. Наразі це є світова практика – ця вакцина розрахована на дорослих. Звісно, можуть бути реакції на введення вакцини, але це все передбачено інструкцією до вакцини. Може бути почервоніння, незначне підвищення температури. Гірше, якщо немає жодної реакції, бо тоді не зрозуміло: є якась відповідь організму чи немає. Поки що в нас 900 осіб – таких, найбільш свідомих, я б сказав – виявили бажання отримати щеплення. Сьогодні в нас працює бригада з Коростеня – вони навчені роботі саме з вакциною AstraZeneca, якою проводиться щеплення".

За словами Сергія Березовського, є ще бригада з Житомира, якій погодили навчання роботі з іншою вакциною, яка зайде пізніше – вакциною Pfizer. Загалом, сформовано по дві бригади в Житомирі та Коростені та по одній – в Новограді-Волинському та Бердичеві.

Сімейний лікар з Коростеня Олег Русланович, який входить до складу однієї з мобільних бригад, розповів, що навчання роботі з вакциною проходило в змішаному форматі.

"В перший день був онлайн вебінар, а потім ми їздили на дводенний курс до Києва. Вакцина легко переноситься. Основним протипоказом наразі є вагітність та прийом препаратів, які пригнічують імунітет", – каже лікар.

Крім Василя Шутенка, щеплення у перший день надходження вакцини отримали 40 лікарів та медсестер Житомирської міської лікарні №2, які задіяні у лікуванні хворих на коронавірус.

 

Житомирські новини