RSS
Середа, 1 травня 2024, 12:12
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- - Алло, це пожежна частина? -Так!  - У мене в кімнаті - велика пожежа, рятуйте! - Скажіть, де ви знаходитесь територіально? - У...

На Житомирщині видано брошуру «Гастрономічної спадщини Малинської територіальної громади»

18.04.2024 13:08

Житомирські новини - Українська кулінарія, безсумнівно, вважається одним з найбагатших і найколоритніших напрямків світової культури. Це справжнє мистецтво, яке плекалося віками, збагачуючись і розширюючись завдяки місцевим традиціям і регіональним особливостям.

 

Палітра смаків української кухні надзвичайно широка. Від знаменитого у всьому світі борщу з ароматними пампушками, що доповнюються часником та травами, до голубців та капусняку, що тішать гурманів своєю насиченістю та ситістю. Вареники ж, які неодноразово згадувались у народних піснях, стали справжнім символом кулінарної гордості України.

 

Нещодавно завдяки ініціативі працівників галузі культури у рамках пілотного проєкту від БФ «Молода Громада» «Система токенів громадян», присвяченому підтримці культурних практик, було видано 200 примірників брошури «Гастрономічна спадщина Малинської територіальної громади».

 

У цій брошурі представлено як добре знані, так і маловідомі страви, що є спадщиною української кулінарії старостинських округів. Поряд із пирогами та юшкою, тут можна знайти згадки про унікальні страви, як-от: «мочанка», «колаче», «муціки», «шарпанину» та «макар», які не кожен міг чути чи куштувати.

 

Доповненням до брошури стала мапа гастроспадщини, що відображає географічне розміщення різноманітних страв і стає ключем до розуміння регіональних особливостей української кухні. Ця ініціатива стала втіленням зусиль численних ентузіастів, які прагнуть відродити та популяризувати кулінарну спадщину України зберігаючи її для майбутніх поколінь.

Житомирські новини