RSS
Понеділок, 29 квітня 2024, 04:46
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
іменинники

Машковський Сергій Олександрович - Житомирська область. Політик, чиновник

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Заходить житомирянка в рибальський магазин та запитує продавців. - Скажіть будь ласка, у вас вудки для лову риби є? -...

Поліція Житомирщини закликає громадян до обачності

24.02.2021 16:32

Житомирські новини - Упродовж вихідних від різних шахрайських схем постраждали троє жителів регіону. Правоохоронці у рамках досудових розслідувань встановлюють осіб, які причетні до махінацій, та застерігають інших від небезпеки ошуканства.

До Житомирського районного управління поліції звернулась жителька обласного центру із заявою про шахрайство. Як з’ясувалось, жінка намагалась купити породистих собак через інтернет-мережу. На одному із спеціалізованих сайтів купівлі-продажу знайшла відповідне оголошення та 18 лютого перерахувала понад 6 тисяч гривень на рахунок нібито продавцю. Однак після того останній перестав виходити на зв'язок, а замовлених цуценят жінка так і не отримала.

Ще одна літня житомирянка стала жертвою лиходія, який телефоном повідомив про «нещастя з її донькою» і запропонував відкупитись від кримінальної відповідальності. За уявний, виявилось згодом, порятунок доньки довірлива пенсіонерка віддала невідомому їй візитеру кругленьку суму в національній і іноземній валюті – близько 180 тисяч у гривневому еквіваленті, а також ювелірні золоті вироби. Уже за кілька годин стало зрозуміло, що літню жінку ошукали пройдисвіти, а з її донькою усе гаразд. Відтак житомирянка звернулась до поліції.

Тим часом у Бердичеві житель райцентру довірився невідомому абоненту, який назвався працівником служби безпеки фінансової установи. Під надуманим приводом заблокування картки бердичівлянина, ошуканець виманив у нього конфіденційні дані. Про те, що його обманули, чоловік здогадався, лише коли отримав смс-сповіщення про зняття усіх грошових збережень з рахунку.

Наразі за вказаними фактами поліцейські відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) КК України, у рамках яких встановлюють усі обставини та причетних до злодіянь осіб.

Водночас поліцейські звертаються до громадян, закликаючи до уважності та поміркованості у всіх справах, які стосуються грошей. Запам’ятайте самі і роз’ясніть літнім батькам чи іншим родичам, що жодні фінансові операції (як то обмін грошових купюр, купівля-продаж валюти тощо) на дому не проводиться. Подбайте, аби у ваших батьків, які проживають окремо, завжди був зв'язок із тими, хто швидко допоможе розібратись у підозрілих чи неоднозначних ситуаціях.

Купуючи товари через спеціалізовані сайти в Інтернет-мережі, намагайтесь уникати попередньої сплати за покупку і використовувати систему оплати після фактичного її прибуття.

Якщо вам телефонують незнайомці і сповіщають про неприємність з рідною людиною, одразу телефонуйте 102.

Жодним чином не погоджуйтесь на умови, особливо якщо телефонні абоненти вимагають терміново сплатити гроші за нібито звільнення рідної людини від відповідальності або на лікування постраждалих у ДТП осіб. Перевіряйте нав’язувані вам відомості, самі зателефонуйте рідним або комусь з їх оточення й уточнюйте інформацію.

Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.

Житомирські новини