RSS
Понеділок, 29 квітня 2024, 22:15
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
іменинники

Машковський Сергій Олександрович - Житомирська область. Політик, чиновник

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Повертається додому місцевий чиновник, добряче хильнувши з колегами: - Ллл-ллл-люссссся, я ссс-ссс-сеня взагалі не пив! - От...

СБУ викрила корупційну схему в Державній виконавчій службі Житомирщини

25.06.2021 18:42

Житомирські новини - Кіберфахівці СБУ викрили корупційну схему у двох підрозділах Державної виконавчої служби на Житомирщині. Протягом півтора року чиновники привласнювали кошти «мертвих душ» та осіб які забули, що їм повинні надійти гроші. Точні збитки від махінацій встановлюються, але лише за одним випадком СБУ задокументувала привласнення понад 200 тис. грн.


Співробітники СБУ встановили, що схему організували два посадовці районних підрозділів виконавчої служби Житомира. Вони знаходили виконавчі провадження, стягувачі за якими не цікавилися поверненням коштів. Фактично, мова іде про стягувачів, які померли, або які закрили чи ліквідували підприємство.


Організатори схеми активізували роботу підлеглих, - щоб дістати гроші у боржників. У більшості випадків, мова йшла про справи з виплатою аліментів та кредитні зобов’язання. Як правило, боржники погоджувалися платити, якщо не були на прямому контакті зі «стягувачами».


Коли кошти надходили на рахунки Державної виконавчої служби, відбувалася друга частина «схеми». Посадовці давали вказівку своїм підлеглим на внесення постанов до інформаційної системи ДВС, якими перенаправляли кошти на «ліві» банківські картки.


За оперативними даними СБУ, схема успішно працювала упродовж 2020-2021 років. Упродовж останніх декількох місяців лише по одній із підконтрольних посадовцям карток чиновники привласнили більше 200 тисяч гривень.


Правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями роботи двох фігурантів кримінального провадження та вилучили:
- документацію;
- комп’ютерну техніку;
- ключі доступу посадовців до Реєстру виконавчих проваджень Державної виконавчої служби;
- банківські картки, які використовували зловмисники.

Після детального вивчення вилучених у ході слідчих дій доказів протиправної діяльності буде встановлено точну кількість постраждалих осіб та суму привласнених грошей.


Досудове розслідування на даний час триває за ч.3 ст.362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.


Перевіряється інформація щодо причетності фігурантів справи до інших сумнівних оборудок із майном і коштами боржників.


Викриття та блокування схеми проводили співробітники Управління СБ України в Житомирській області спільно зі Слідчим управлінням ГУНП у регіоні під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури.

Житомирські новини
Теги: