RSS
Понеділок, 29 квітня 2024, 04:24
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
іменинники

Машковський Сергій Олександрович - Житомирська область. Політик, чиновник

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Баба Надя заглянула в банк, побачила, що черг немає, усі віконця вільні, всі оператори на місцях та привітливо посміхаються...

Житомирщина забезпечує майже 80% виробництва усієї хмелепродукції країни

30.09.2023 22:54

Житомирські новини - Вчора в рамках виїзного засідання комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко та його заступник Юрій Денисовнць разом з народними депутатами та представниками міністерств ознайомились з досвідом роботи підприємств галузі хмелярства на Житомирщині.

Хмелярство в Україні має багату історію, але через відсутність чіткого законодавчого врегулювання використання натурального хмелю у харчовій галузі, його розвиток в Україні підтримують одиниці ентузіастів. І саме Житомирщина стала одним з головних центрів сучасного Хмелярства в Україні. Наша область забезпечує майже 80% виробництва усієї хмелепродукції держави. А якість продукції наших виробників дозволяє їм успішно конкурувати провідними країнами ЄС, такими як Німеччина, Чехія, Польща.

Житомирська область має потенціал для розвитку хмелярства та широкого використання натуральної хмелепродукції. Активізація внутрішнього ринку зробить більш конкурентоспроможною продукцію наших виробників і на міжнародних ринках. Для цього необхідно лише законодавчо врегулювати порядок використання натурального хмелю та хімічних замінників у харчовій промисловості.

Проєкт Закону України «Про хміль та хмелепродукти», розроблений Асоціацією хмелярів України у співпраці з відділом біохімії хмелю та пива Інституту сільського господарства Полісся за підтримки Житомирської ОДА визначить правові та організаційні засади ринку хмелю та хмелепродуктів. Дасть чітке визначення категорій харчових продуктів, визначає вимоги щодо їх виробництва, переробки, маркування та сертифікації, а також повноваження державних органів, права й обов’язки суб’єктів господарювання у галузі хмелярства.

Завдяки створенню якісної законодавчої бази, хмелярство зможе забезпечити надходження до бюджетів у вигляді податків, стабільні робочі місця в сільській місцевості, розвиток місцевої інфраструктури.

Житомирські новини