RSS
Середа, 20 жовтня 2021, 08:58
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Водночас підприємствам теплопостачання держава допоможе розібратися з накопиченими боргами за енергоносії̈
Перевірка, проведена фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, підтвердила, що ця оборудка завдала бюджету Житомира збитків на понад 3 мільйони гривень.
Нагадаємо, що розпорядженням Президента України Володимира Зеленського від 28 вересня №550/2021-рп Юрія Денисовця було звільнено з посади голови Житомирської районної державної адміністрації.
Коли вчився у ЖДУ імені Івана Франка, то вже свідомо розумів, що хоче пов’язати життя з педагогікою. 
Sergey Levickiy
Стан УПЦ (МП) в умовах воєнної агресії Російської Федерації.

Після анексії Криму з боку РФ та воєнного втручання Росії на Донбасі, питання єдиної православної це...

Микола Череднік
Про вибори

Зовсім скоро закінчиться виборча кампанія. Дуже хочеться, щоб разом із нею закінчилася ера старої по...

Andrey Sobolev
Чи «доросли» Україна та українці до подвійного громадянства?

За Основним Законом нашої держави, в Україні для наших співгромадян закріплено принцип єдиного грома...

Мірон Степанюк
Международная организация InformNapalm бьет тревогу: Россия прямо угрожает независимости и суверенитету Беларуси

В белорусской службе международной организации InformNapalm заявляют, что независимость страны - под...

Irinka Belova
Чому Росія хоче звинуватити Україну в тиску на свободу слова

За роки війни на Сході Україна відчула гострий всебічний тиск агресора, спрямований на формування не...

Житомирські новини
Юрій Опанасюк: Житомир – це моє місто, і я хочу, щоб воно було сучасним, комфортним і красивим!
Юрій Опанасюк: Житомир – це моє місто, і я хочу, щоб воно було сучасним, комфортним і красивим!
Президент України Володимир Зеленський зібрав на енергетичну нараду Кабінет Міністрів, представників НКРЕКП, очільника НАК «Нафтогаз України» та фахівців у галузі економіки, електро- та газової енергетики, щоб вирішити питання із зависокими цінами на газ для українців.
На виконання доручення Президента України, у понеділок, 11 січня, під час наради з керівництвом Міненерго, НАК «Нафтогаз», НКРЕКП, Оператором ГТС та представниками Офісу Президента було напрацьовано два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення. Перший підхід передбачає формування тарифів на газ за формулою “ціна на європейських хабах “мінус” транспортування газу до України”, який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.
Посміхнись  
- Якось жінка запрацювалася до пізна на роботі і вирішила подзвонити з роботи, перевірити обстановку, як там чоловік та...

Сергій Сухомлин: Цифри у платіжках за опалення мають бути в рази нижчими

09.08.2021 10:51

Новини Житомира - «Ситуація, що склалася нині з опаленням у містах, досить складна: ціни на газ у платіжках захмарні, і більшість мешканців оплатити послугу не можуть», - наголошує Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Про це він говорив під час панельної дискусії «Опалювальний сезон 2021/2022 - нові виклики перед місцевим самоврядуванням» у рамках Форуму «Централізоване теплозабезпечення українських міст - чи є шанси на виживання теплокомуненерго?».

Міські голови говорили про можливості та обмеження міст у розв'язанні проблеми централізованого теплозабезпечення.

Громади представили досвід у впровадженні проєктів з модернізації систем централізованого теплопостачання в комунальних установах, у скороченні споживання теплової енергії через санацію та енергоефективні заходи. Йшлося про співпрацю з міжнародними установами, про залучення міжнародної технічної допомоги. Та навіть такі заходи кризу у галузі теплопостачання не вирішують.

Житомир теж впроваджує енерго- та термопроєкти, будує сучасну ТЕЦ на альтернативному паливі. У місті працюють всі міжнародні програми, що діють в Україні, як-от: NEFCO, SECO, GIZ, реалізуються проєкти і у співпраці зі Світовим банком та ЄБРР.

«Ми готові брати на себе відповідальність за економію та ефективне управління комунальними підприємствами, - каже Сергій Сухомлин. - Проте ми впливаємо лише на 10% тарифу на тепло у домівках мешканців. Міста можуть економити лише у межах цих відсотків».

У Житомирі один з найнижчих тарифів серед міст, де немає когенерації (ред. одночасне виробництво тепла та електроенергії). П’ять років Житомир вкладає кошти у комунальні підприємства. «На сьогодні втрати тепломережі в середньому складають 6-7 %, це нижче нормативних»,- додає Сергій Сухомлин.

Напередодні опалювального сезону питання «буде опалення чи ні» щороку хвилює громади, каже Сергій Сухомлин, і дискусії виникали завжди. Та міста запускали опалення, і люди послугу отримували.

В Україні досі немає стратегічних документів та розрахунків, яке паливо може замінити газ, аби міста мали змогу не бути прив’язаними до блакитного палива. Як приклад Сергій Сухомлин наводить литовське місто Каунас, яке подібне Житомиру: 95% міста опалюється за рахунок тріски, що виробляється у ході санітарної очистки литовських лісів і частково експортується з Білорусі.

Наразі передача НКРЕКП функцій встановлення тарифів на теплову енергію до повноважень місцевого самоврядування - на фінішній прямій.

Житомир має на 80% відмовитися від газу - такий план ставить перед собою міський голова Сергій Сухомлин.

Житомирські новини