RSS
П'ятниця, 26 квітня 2024, 16:54
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- - Алло, це пожежна частина? -Так!  - У мене в кімнаті - велика пожежа, рятуйте! - Скажіть, де ви знаходитесь територіально? - У...

Сергій Сухомлин: Цифри у платіжках за опалення мають бути в рази нижчими

09.08.2021 10:51

Новини Житомира - «Ситуація, що склалася нині з опаленням у містах, досить складна: ціни на газ у платіжках захмарні, і більшість мешканців оплатити послугу не можуть», - наголошує Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Про це він говорив під час панельної дискусії «Опалювальний сезон 2021/2022 - нові виклики перед місцевим самоврядуванням» у рамках Форуму «Централізоване теплозабезпечення українських міст - чи є шанси на виживання теплокомуненерго?».

Міські голови говорили про можливості та обмеження міст у розв'язанні проблеми централізованого теплозабезпечення.

Громади представили досвід у впровадженні проєктів з модернізації систем централізованого теплопостачання в комунальних установах, у скороченні споживання теплової енергії через санацію та енергоефективні заходи. Йшлося про співпрацю з міжнародними установами, про залучення міжнародної технічної допомоги. Та навіть такі заходи кризу у галузі теплопостачання не вирішують.

Житомир теж впроваджує енерго- та термопроєкти, будує сучасну ТЕЦ на альтернативному паливі. У місті працюють всі міжнародні програми, що діють в Україні, як-от: NEFCO, SECO, GIZ, реалізуються проєкти і у співпраці зі Світовим банком та ЄБРР.

«Ми готові брати на себе відповідальність за економію та ефективне управління комунальними підприємствами, - каже Сергій Сухомлин. - Проте ми впливаємо лише на 10% тарифу на тепло у домівках мешканців. Міста можуть економити лише у межах цих відсотків».

У Житомирі один з найнижчих тарифів серед міст, де немає когенерації (ред. одночасне виробництво тепла та електроенергії). П’ять років Житомир вкладає кошти у комунальні підприємства. «На сьогодні втрати тепломережі в середньому складають 6-7 %, це нижче нормативних»,- додає Сергій Сухомлин.

Напередодні опалювального сезону питання «буде опалення чи ні» щороку хвилює громади, каже Сергій Сухомлин, і дискусії виникали завжди. Та міста запускали опалення, і люди послугу отримували.

В Україні досі немає стратегічних документів та розрахунків, яке паливо може замінити газ, аби міста мали змогу не бути прив’язаними до блакитного палива. Як приклад Сергій Сухомлин наводить литовське місто Каунас, яке подібне Житомиру: 95% міста опалюється за рахунок тріски, що виробляється у ході санітарної очистки литовських лісів і частково експортується з Білорусі.

Наразі передача НКРЕКП функцій встановлення тарифів на теплову енергію до повноважень місцевого самоврядування - на фінішній прямій.

Житомир має на 80% відмовитися від газу - такий план ставить перед собою міський голова Сергій Сухомлин.

Житомирські новини