RSS
П'ятниця, 9 червня 2023, 03:33
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сьогодні на мадайнчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.
Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Ігор Переверзев
Депутат Оліївської громади організовано намагається повалити діючу владу

В Оліївській територіальній громаді депутатом Борисом Ткаченком створено групу депутатів "За розвито...

Andrey Sobolev
Впровадження державної мови, як засіб формування національної свідомості українського суспільства

Єдина державна (офіційна) мова має виступати виключно об’єднуючим чинником. Мова - не лише за...

Sergey Levickiy
Стан УПЦ (МП) в умовах воєнної агресії Російської Федерації.

Після анексії Криму з боку РФ та воєнного втручання Росії на Донбасі, питання єдиної православної це...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
На сайті 104.ua в особистому кабінеті клієнти АТ «Житомиргаз» вже мають сформовані платіжки за розподіл блакитного палива. Їх можна завантажити та сплатити онлайн.  Житомиряни можуть оплатити швидко та просто через сервіси 104.ua. Використовуйте онлайн-сервіси для розрахунку за розподіл газу в будь-який зручний для вас час.
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
Посміхнись  
- Телефонує безробітний житомирянин у приймальню місцевого чиновника: — Алло, це приймальня Івана Івановича. Слухаю —...

У Житомирі збільшилася чисельність болотних черепах

16.05.2023 17:07

Новини Житомира - У Житомирі зросла популяція болотної черепахи європейської. Це єдиний вид черепах у фауні України, тому він занесений до Міжнародної Червоної книги. Про це Суспільному розповів кандидат біологічних наук Іван Хом'як.

За його словами, через сухі останні декілька років обміліли заплави водойм, в яких розмножуються черепахи європейські і кількість цих тварин у водоймах Житомира зросла.

"В околицях Житомира через тривалу засуху кількість черепах збільшилася. З'явилося більше мілководдя, що спричинило локальні збільшення чисельності. Крім того, яйця черепах добре прогрівалися і молодняка вилуплювалося більше. Це призвело до невеликої популяційної хвилі. Проте ця хвиля не охоплює не лише всю Європу, але навіть не стосується всієї України. Є місця, де черепахи починають зникати. Особливо це стосується південних регіонів та Лівобережної України", – розповідає Іван Хом'як.

Не можна вказувати в яких місцях живуть черепахи та чіпати їх, адже це може негативно вплинути на їхню популяцію.

"Не можна виставляти відкрито в мережу локації раритетних видів, які мають міжнародний, раритетний статус, – каже Іван Хом'як. – Це порушує законодавство і стосується будь-якого виду. Таких тварин не потрібно турбувати, тому що це один з факторів, який їм загрожує. Вони вимушені будуть мігрувати і не факт, що вони мігрують у кращі місця. Якщо ви десь бачите таких черепах, краще обійдіть це місце стороною, оскільки це може бути місцем їхньої гніздівлі. Вони не можуть покинути маленьких і це може завдати їм шкоди".

16 травня Іван Хомяк разом із групою студентів проводив дослідження одного з місць проживання черепах на околицях Житомира. Робили це з особливою обережністю та спостерігали за черепахами здалеку, використовуючи бінокль. Досліджували кількість тварин та їхній приблизний вік.

Житомирські новини