RSS
Субота, 20 квітня 2019, 09:15
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сотрудники СБ Украины задокументировали получение сообщниками от местного частного предпринимателя двух «траншей» взятки по пятьсот американских долларов.
Також, за словами урядовця, Центр надаватиме підтримку й українцям з інших областей України, які потребуватимуть допомоги.
Якраз під час отримання неправомірної вигоди військова прокуратура Житомирського гарнізону разом із слідчими Нацполіції та оперативниками Управління захисту економіки затримали хабарника на гарячому.
Однією з основних тем Юлії Тимошенко на виступах була війна на Сході України, окупація Криму та скандал у оборонній сфері. 
іменинники

Демяненко Юрій Володимирович, екс-начальник УМВС в Житомирській області, полковник міліції

Мірон Степанюк
Шахраї, чи пастка для довірливих

В мережі Інтернет розміщується безліч пропозицій та обіцянок від Духовного центру «Відродження...

Микола Череднік
МІСЬКА РАДА ВЧЕРГОВЕ ПРИЙНЯЛА НЕЗАКОННЕ РІШЕННЯ

З 11 лютого до навчальних закладів міста не будуть допускати дітей, які не мають довідки про щепленн...

Віктор Мельниченко
У Житомирі 3 тисячі вірян вшанували чудотворну Подільську ікону Божої Матері

Сьогодні православний світ святкує стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці. А кілька дні...

Сергій Пастух
Антифейк — ответ российской пропаганде о Мариуполе

«Самое обидное, что в информационной войне всегда проигрывает тот, кто говорит правду, он огра...

Andrey Sobolev
Росія може вдатися до провокацій на День незалежності України

Починаючи з 2014 року, на День незалежності України, Росія та підконтрольні їй бойовики, запекло обс...

Житомирські новини
Микола Суслик: Про перші успіхи Житомирщини у впровадженні медичної реформи
Микола Суслик: Про перші успіхи Житомирщини у впровадженні медичної реформи
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Будучи членом Всеукраїнської асоціації із паблік рілейшнс (UAPR), отримала в користування цікаву презентацію. Від сьогодні планую серій публікацій. Зокрема, темою сьогоднішньої обрала - "Мачо відходять в минуле". Мова йде не про дискотеки та кафе, а про державний сектор, політику, бізнес.
Посміхнись  
- Баба Надя заглянула в банк, побачила, що черг немає, усі віконця вільні, всі оператори на місцях та привітливо посміхаються...

Житомирянин, лауреат Премії Кабінету Міністрів України знає, як зробити свою країну європейською

10.08.2015 17:43

Минулого тижня Кабінет Міністрів України оприлюднив Постанову про присудження премії за особливі досягнення молоді у розбудові України за 2013-2014 роки. У числі 60 її лауреатів – п’ятеро житомирян, які вибороли перемогу у трьох її номінаціях – виробництво, наука та спорт.

Молоду наукову еліту від Житомирщини у цьому переліку представив 28-річний Віталій Данкевич - старший викладач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Житомирського національного агроекологічного університету, кандидат економічних наук.

Віталій Данкевич – випускник Житомирського національного агроекологічного університету за спеціальністю «Облік та аудит». Навчальний заклад закінчив у 2009 році з відзнакою, потім навчався в аспірантурі. Три роки тому достроково захистив кандидатську дисертацію на тему «Оптимізація виробничої структури високотоварних сільськогосподарських підприємств» та одержав науковий ступінь кандидата економічних наук за спеціальністю «Економіка та управління підприємствами». Паралельно здобув другу вищу освіту за спеціальністю «Землеустрій та кадастр» у Національному Університеті біоресурсів і природокористування України.

Сьогодні він викладає у своєму рідному університеті кон’юнктуру світових товарних ринків, митну справу, міжнародну економіку, міжнародні організації, міжнародні транспортні перевезення і одночасно працює над докторською дисертацією на тему: «Розвиток земельних відносин у сільському господарстві: теорія, методологія, практика».

За роки навчання та викладацької роботи неодноразово брав участь наукових конференціях, олімпіадах, на яких виборював почесні призові місця. Долучався до виконання Державної бюджетної теми Департаменту економічного розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства України: «Кон’юнктура світового та регіональних ринків сільськогосподарської продукції і продовольства». Сьогодні є співвиконавцем науково-дослідної роботи кафедри, на якій працює, з розроблення та обґрунтування стратегічних напрямів і пріоритетів формування конкурентоспроможного аграрного сектору економіки Північно-Західного регіону України.

Результати наукових досліджень молодого науковця опубліковано у 78 наукових виданнях, з них майже половина – у суто фахового спрямування. 6 його статей вийшло друком в іноземних журналах, у тому числі 3 - у  США у фаховому виданні “The advanced science journal”.

Віталій Данкевич є співавтором багатьох методичних рекомендацій для сільськогосподарських товаровиробників, а також методичних  посібників  для студентів вишів сільськогосподарського напрямку.

- п. Віталію, що для Вас особисто означає здобуття Премії Кабінету Міністрів України?

- Гадаю, що отримати визнання такого рівня – це важлива перемога в житті  кожної молодої людини. І я не виняток. Але цій перемозі, безумовно, я завдячую  багатьом своїм учителям, викладачам, колегам, з якими довелося працювати разом.

Водночас це і виклик самому собі. Потрібно працювати далі і досягати більшого. Хочу сказати, що в нашому вищому навчальному закладі створено всі умови для наукового росту.

 - Як і де Ви дізналися, що така почесна винагорода дісталася саме Вам?

- Новина про перемогу застала мене у Віденському університеті, де я ознайомлювався зі специфікою організації навчального процесу в Європі.

Ми живемо в глобалізованому світі. Доступ до Інтернету маємо. Того ж дня після опублікування інформації я вже знав, що є лауреатом премії. Скажу відверто, цю новину сприйняв з оптимізмом. А ще більше було приємно, коли мене щиро привітали мої колеги, друзі і просто рідні і близькі люди. 

- А Ви часто переймаєте досвід організації навчання за кордоном?

- Дякуючи злагодженій роботі ректорату та викладачів обмін досвідом між нашим вишем та європейськими університетами відповідного профілю добре організовано. Тільки останнім часом ми побували у Вищій Школі Управління та Адміністрації в Опольському Політехнічному Університеті, у Краківському Економічному Університеті, Університеті ім. Леона Козьмінського (Варшава), у Віденському університеті (Австрія), в Карловому або Празькому університеті (Чехія), Будапештському університеті імені Етвеша Лоранда (Угорщина). Бували також у Франції, Великобританії, Італії, Нідерландах та інших країнах.

Водночас, ми не тільки переймаємо досвід з організації навчального процесу. Ми знайомимося з мовою та культурою країн Європи, історією виникнення Європейського Союзу, здобутками європейської демократії, цивілізації, вивчаємо можливість навчатися у вищих навчальних закладах країн Європи, розширювати свій світогляд, формувати активну громадянську позицію, спрямовану на утвердження в Україні європейських цінностей та стандартів життя.

- Які враження залишаються після таких пізнавальних відряджень?

- Якщо коротко, то я дуже хотів би, щоб життя людей в Україні наблизилося до рівня життя людей у країнах ЄС. Хоча нам, на жаль, ще дуже далеко до європейських стандартів. Для початку – Україні потрібно робити акцент на розвиток вітчизняної економіки. А для цього – створити нормальні умови на всіх рівнях для організації підприємництва – без корупції та зайвої бюрократичної тяганини. Мені особисто образливо, що українці - такі ж розумні, вмілі та підприємливі, як і європейці, але не можуть реалізувати себе сповна і бути заможними на батьківщині. Зате за кордоном своїм розумом і талантом досягають успіхів. Наші студенти багато чого вже навчилися в своїх колег за кордоном і знають як реалізувати набуті знання на практиці, зокрема, й щодо організації господарювання та менеджменту в аграрному секторі. У них залишилися друзі, які можуть бути потенційними інвесторами в українську економіку.

Україна зараз переживає дуже відповідальний період, але тим часом з’явився шанс силами, розумом, цілеспрямованістю та талантом молодих людей  змінити своє життя на краще. І я впевнений: ми обов’язково ним скористаємося. 

Житомирські новини