RSS
П'ятниця, 26 квітня 2024, 09:54
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Cидить місцевий чиновник у ресторані в центрі міста, сумний такий, голову руками підпирає. Перед ним на столі стоїть...

Прем’єр-міністр України відвідав Житомир з робочою поїздкою

31.01.2020 16:01

Новини Житомира - Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук 31 січня відвідав з робочою поїздкою м. Житомир, де провів нараду щодо термомодернізації житлового фонду. У нараді взяли участь голова обласної ради Володимир Ширма, голова облдержадміністрації Віталій Бунечко, представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області тощо.

Відкриваючи нараду, голова Уряду наголосив на тому, що у поточному році Фонд енергоефективності запрацює наповну, і в Україні з'явиться новий ринок послуг з термомодернізації.

«З цього року Фонд запрацює на повну потужність, плануємо провести модернізацію 1 тис. будинків. Але жителі міст і місцева влада мають проявляти активність. Ми всі розуміємо, це питання наразі більш ніж актуальне. І чим більше буде прикладів, коли жителі будинків об’єднують зусилля для модернізації власних будинків, тим більше буде охочих це зробити, дивлячись на своїх сусідів. Утеплення дозволяє людям жити комфортніше і менше плати за платіжки. До того ж, наразі працюємо над пошуком міст, що можуть стати пілотними у проєкті з реновації житлового фонду. Це можливість для забудовників на базі старих кварталів створювати нові будівлі з дотриманням всіх вимог енергоефективності. Якщо є розуміння цього питання, пропонуємо Житомиру долучитися до цього проєкту, і ми готові це підтримувати», - розповів Олексій Гончарук.
У ході наради міські голови Житомира, Коростеня та Новограду-Волинського презентували, які заходи енергоефективності та енергозбереження реалізовано і що ще планується зробити в містах.

Своєю чергою голова обласної ради Володимир Ширма порушив перед Главою Уряду питання модернізації комунальних закладів обласної ради.

«У комунальній власності обласної ради перебуває 125 закладів різного спрямування. Поступово впроваджуємо заходи енергоефективності, зокрема це стосується заміни котлів, вікон, дверей тощо. Але зробити повну модернізацію немає змоги, не вистачає фінансових ресурсів. Ті організації, що надають грантові кошти, не співпрацюють з комунальними закладами. Тому доцільно включити в державну програму енергоефективності й модернізацію комунальних закладів, і це може бути як пілотний проект для Житомирської області», - звернувся голова обласної ради до Олексія Гончарука.
Під час робочої поїздки Прем’єр-міністр України завітав у Коростишівський район, де ознайомився з дитячим будинком сімейного типу сім’ї Ольги Ободзінської, а у Житомирі оглянув житлові будинки, де проведено утеплення, та де ще потрібно провести заходи з енергозбереження.

Варто зазначити, що в області для населення діє низка програм, спрямованих на підвищення рівня енергоефективності та енергозбереження. Зокрема, з початку дії регіональної Програми стимулювання населення, ОСББ, ЖБК Житомирщини щодо ефективного використання ресурсів та енергозбереження на 2015-2020 роки з обласного бюджету відшкодовано фізичним особам частину кредитів на суму 7,6 млн грн та ОСББ на суму 6,1 млн грн. У 2017 році області одна з перших запровадила регіональну програму підтримки приватних домогосподарств, які вирішили встановити сонячні електростанції. За період дії програми 134 фізичним особам відшкодовано витрати на обладнання та матеріали на суму 6,3 млн грн. Що стосується державної програми «Теплі кредити», то на кінець 2019 року Житомирська область посідає одне з перших місць серед усіх регіонів України за кількістю укладених домогосподарствами «теплих» кредитів. У цілому з початку дії цієї програми банками видано кредитів на суму понад 322,5 млн грн, у тому числі для 226 ОСББ на суму 71, 7 млн грн.

Житомирські новини